| andreea10377 a întrebat:

Buna, am 24 de ani am o familie instarita si sunt studenta la medicina. Un vecin m-a placut cand eram mai mica prin liceu si l-am respins si nu am tinut legatura pana acum 2 saptamani, au trecut 8-9 ani (el are 27) la o petrecere, unde distractia si alcoolul si-au facut efectul am facut sex, peste 2 zile am facut iar. Ideea este urmatoarea, sexul este bun, doar ca el este sub mine si ca frumusete si statut si nu are nici cine stie ce job si i-am zis ca ce a fost a fost si sa trecem peste si mi-a raspuns citez: "nu e nici o problema, a fost frumos cat a fost, era clar ca nu aveam ce sa-ti ofer sa te tin." Si m-a pus pe ganduri si nu stiu ce sa fac, cumva ma atrage cumva nu, ce imi propuneti?

30 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Sa il lasi in pace, nu il meriti.

| darrio2007 a răspuns:

„Ideea este urmatoarea, sexul este bun, doar ca el este sub mine si ca frumusete si statut si nu are nici cine stie ce job"
Daca gandesti asa, comentariile sunt de prisos.
Doar te-ai folosit de el.
Tipic feminin!

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru darrio2007):

O spun cu tot respectul pentru Dumneavostră.
Tot ce văd la comentariile tale este că o faci pe Dumnezeu. Judeci și acuzi oamenii. De ce? De ce nu poți da un răspuns fără să judeci?

| darrio2007 a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Nu o fac pe Dumnezeu. Poate ca judec. Dar pe cei care par sa traiasca pe altă lume decat cea existenta.
Ei i-a placut sexul dar nu ii convine statutul lui social.
De ce nu isi cauta pe unul cu un statut ca al ei?

| dullcat a răspuns:

Buna.E urat ce ai facut tu.Nu cred ca e vorba de nicio atractie, ci doar putina remuscare.Mai bine sa il lasi in pace si sa va vedeti de viata, deoarece e clar ca ai deja niste standarde setate din modul in care te exprimi, si doresti eventual tot un medic.In locul tau nu as mai judeca asa superficial lumea dupa bani, aspect si meseria aleasa.

| relian a răspuns:

Deci dupa gindirea ta, partenerul tau ar trebuie sa fie cum? Deasupra ta, mai frumos ca tine, mai bogat etc? Daca tu gindesti asa, atunci un barbat ar putea si el sa spiuna la fel, de ce sa te ia pe tine care esti sub el laughing

Fata draga, cand vrei un partener nu te uiit ce are, ce stie sau nu stie, intr-o relatie nu-i nimeni sef, pricepusi?
Un barbat nu trebuie sa fie frumos, trebuie sa te atraga, iar din ce tu povestesti pe aici, se pare ca te-a atras destul sinca te atrage laughing asa cum este el mai putin frumos.
Ori poate nici tu nu esti frumoasa si altul mai aratos nu se uita la tine, l asa ca ce ai zis hai cu asta, macar sa iti faci treaba laughing

Cumva te atrage, cumva nu, adica te atrage ca barbat, dar nu te atrage ca persoana.
Ei asta e problema ta, trebuie sa stii ce cauti, cauti un barbat, sau cauti un partner?
Nu o sa gasesti tu pe cineva care sa le aibe pe toate.

Apoi facind sex cu cineva sub tine asa cum te exprimi, inseamna ca deja tu singura te-ai injosit, ai coborit la nivelul broastei laughing pffff adica tu aia din virful piramidei, ai coborit asa de jos? Te-ai facut de toate alea pe aici, pentru c a si si povestit.
Sincer nu prea se vede ca ai 24 de ani si nici ca esti la medicina, sau asta cu medicina se pare ca se confirma laughing

Stii sunt unele vorbe din popor, una din el suna cam asa : popa, politistu, pompieru si medicu is cam la fel laughing uite ca se pare chiar asa si este.
Doctorii in general au ochelari de cal, la fel ca si pompierii, ca si popa, merg asa dupa ce scrie prin carti, nu stau ei sa gindeasca, ii iau durererile de cap daca o fac laughing

| Freya1 a răspuns:

Te-ai gândit ca poți sa ramai apropiata de el și sa îl îndrum către ceva mai bun, către o cariera sau ceva dacă e un om ok?

În primul rand nu vreau sa te superi pe mine, dar nu e suficient sa fi studenta la medicina și sa ai bani dacă mergi la petreceri unde te faci manga și te culci cu cine ști cine.
Sunt și eu tânără, nu m-am invechit asa de tare și pot înțelege o aventura sau o relatie cu beneficii, dar construita intr-un alt mod.In fine

Treaba e ca și el sa simțit bine, poate și tu, dar dacă nu simti ca poate fi ceva de viitor las-o asa.

| Spiderul a răspuns (pentru Freya1):

Din păcate multe fete/femei care au un statut ridicat, nu vor să aibă de-a face cu cele care sunt sub ele, viitorul partener vor să fie unul care să câștige mai bine decât ele, nu să îndrume pe acela către un loc mai bun...

| Freya1 a răspuns (pentru Spiderul):

Știu asta.Ca mereu ban la ban trage, dar dacă spui ca îți place cineva e aiurea sa găsești ca și scuza bani.
Dacă nu a avut bani din familie, nu înseamnă că nu e apt sa facă ceva mai mult el pe viitor.

| Frank51 a răspuns:

Am pățit și eu. Era o fată fițoasă cu care am făcut-o prin 2017, o singură dată atunci(și nu eram beți). După, s-a mai întâmplat on and off, dar cea mai mișto fază a fost când am aflat că un verișor de-al meu, mai mic decât mine cu 4 ani, a facut-o și el tot în 2017 laughing deci avea vreo 17 ani(eu aveam 21).

Mi-a zis acum o săptămână, că am ieșit să-i arăt ce mașină mi-am luat, și mi-a povestit că i-a scris pe Facebook, și fix în seara aia a și ieșit cu ea, a și făcut-o în mașină. Eu măcar am dus-o acasă.

Deci din perspectiva mea, femeia aia nu e wife material, pentru mine personal nu reprezintă nimic mai mult decât distracție.

Acuma nu vreau să o iei personal, dar de obicei din ons astea nu prea ies relații. Nu înseamnă că nu sunt șanse, dar așa cum ai zis și tu, ești atrasă doar fizic, nu este neapărat chimia aia care trebuie să fie.

| johnnny123 a răspuns:

Singurul lucru pe care ți-l propun este să renunți la modul ăsta de a clasifica oamenii și de a considera că unii sunt "sub tine".

Faptul că ai o familie înstărită, că ești studentă la medicină și că ai o părere bună despre aspectul tău fizic nu te face neapărat "peste" cineva.

| MihaiFundescu a răspuns (pentru johnnny123):

Pe unii ca tine ii deranjeaza realitatea rolling on the floor)) esti amuzant

| Emma30555 a răspuns:

O fata asa sus, studenta la medicina și bogata de ce ar face sex pe la petreceri cu băieți care nu sunt de nivelul ei? Nu se potrivește. Nu știai dinainte ca sexul va fi bun deci înseamnă că te atrage și îți place de el. Poate are calități ce compensează acele minusuri pe care le vezi tu. Dacă ca om e de calitate poți sa încerci o relație, dacă nu este atunci nu merita. Ceea ce mi se pare un pic aiurea este ce a spus el, cumva și el se desconsidera și asta ma face sa am niște rezerve. Tu îl cunoști mai bine.

| Lukasssz a răspuns:

Sub tine, sub tine, dar ti-a deschis ușa cu cheia.Tot ce sper este ca acel băiat te va ignora pentru ca e clar ca nu il meriți daca crezi ca e sub tine doar pentru ca nu e si el un doctor asa ca tine laughing

| iulia0514 a răspuns:

Dacă tu consideri ca ești mai presus de el de ce te-ai culcat cu el? Sau atunci nu a mai contat ca e sărac?
După părerea mea nici bună ziua nu ar mai trebui să-ți spună pentru că tu judeci oamenii doar din punct de vedere financiar și încă ceva nu uita ca banii azi ii ai și mâine poți pierde totul asa e in viata azi ești sus mâine ești jos

| DeMicUnCălător a răspuns:

Cu căt stai cu el mai mult, cu atăt vei suferi mai mult. Băiatu a fost sincer cu tine și-ar fi bine să-l asculți.
Pe termen scurt e ok. iubiți-vă și rupeși patul, dar atăt.
Pe termen lung,,, NU SUNTEȚI FĂCUȚI SĂ RĂMĂNEȚI FERICIȚI IMPREUNĂ.

| AmandinaDragan a răspuns:

Tu draga esti cineva nu te incurci cu toti saracii! Prietenul cu un job nu cine stie ce, fara situatie materiala... Termini medicina si urmeaza 6 ani de rezidentiat cu un salariu de mizerie si ai de mancat multi covrigi si eugenii. Ai sa te rogi de ''domnul'' doctor sa fii amanta lui sa ai 3 lei de ciorba.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Buna.
Iti recomand formarea si stabilirea unei relatii strict sexuale, deoarece asta iti face placere si atat, incercand sa va traiti vietile separat, facandu-va familii, copii..si bucurandu-va decat de intalniri sexuale

| Together a răspuns:

Foloseste-l pentru sex cand ai nevoie si cauta-ti unul pe care il poti accepta ca statut.

Fa-i clar tipului astuia ca sunteti doar "prieteni cu beneficii", si nu dispera cand porneste o relatie cu alta tipa. Daca vezi ca incepe sa devina gelos va trebui sa te indepartezi.

Si ai grija sa te protejezi, cred ca stii deja.

| Andreea99911818181 a răspuns:

Daca e sub tine ca frumusete si job, de ce te ai culcat cu el?laughing Studenta la medicina dar n ai si tu putina feminitate sau putina constiinta in a nu te *** doar pentru ca "sexul e bun"? Ar fi bine baiatul sa fuga de tine, degeaba ai familie instarita daca ai gandirea asta

| Solann a răspuns:

Ai vrut sa te lauzi ca esti instarita si studenta la medicina?
Degeaba, oricum nu te cunoastem.
Daca vrei pe cineva "peste tine", cu un job bine platit, etc, fii amanta unui medic in spital. Salile de grada au vazut multe, nu vei fi prima. Oricum deja stii sa faci sex de la prima vedere.
Pacat ca nu ai atata minte cate avere au parintii tai!

| pagliaci a răspuns:

Nu te lua dupa astia, e normal sa vrei un om ca tine si doar pentru ca exista atractie fizica nu inseamna ca poti sa il si iubesti.
Dar dupa cum scrii nu pari studenta, pari troll

| Spiderul a răspuns:

Dar ce job are el de e sub tine?

| AyEmPee a răspuns:

Buna! In primul rand nu asculta toti frustratii care spun "tipic feminin" sau "doar te ai folosit de el". A fost de comun acord pana la urma si nu e ca si cum lui nu i-a plăcut. In al doilea rand, cel mai bun sfat pe care ti l pot da e sa faci exact ce simti. Nu te lua după aspect, statut sau banii pe care ii face. Stiu ca poate iti dorești pe cineva care sa fie de același nivel cu tine sau poate chiar mai sus, dar pune in balanță si felul in care te simti alaturi de el. Gandeste te ce cauti, fericire sau bani. Daca baiatul asta te face sa te simti bine in preajma lui si rezonati in unele aspecte( excluzând job ul si ce ai mai mentionat tu), go for it. Vorbește cu el, iesiti, cunoașteți vă si tocmai atunci ia o decizie. Dar nu da nici in extrema cealaltă happy sa il vrei doar pentru sex. Sex gasesti la toate drumurile, uită-te mai intai la ce fel de om e.

| darrio2007 a răspuns (pentru AyEmPee):

Un răspuns tipic feminin.

| AyEmPee a răspuns (pentru darrio2007):

Misogin. happy

| pagliaci a răspuns (pentru AyEmPee):

Sex gasesti la toate drumurile, dar sex bun nu

| MihaiFundescu a răspuns:

Fetito te manipuleaza si te face materialista in fata fara sa iti dai seamana, asta trebuia sa fie primul gand, daca te respectie pe tine insuti si MAI ALES ca femei si MAMA faci ca tine fara sa te poata clinti din loc.

| MihaiFundescu a răspuns:

La orice te gandesti despre el incepu cu sex, ceva ce nu ai fi facut daca erai treaza laughing) el e cu un pas in fata mereu