| ONE123456789 a întrebat:

Am aflat acum 10 minute ca o amica de a mea si-a pierdut virginitatea la 15 ani. A avut o relatie de 8 luni, dupa 6 luni s-a culcat cu el iar dupa 2 luni s-au despartit. Ea mi-a spus ca a fost dragoste mare, fiind primul iubit. Nu vreau sa o judec, dar nu mi se pare ceva normal, e prea mica si inconstienta. Ea acum asteapta sa ii dau niste sfaturi. Sa fiu sincera cu ea, sa ii spun ca nu mi se pare ok, sau ce sa ii zic?

38 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bine sau nu, si-a inceput viata sexuala. Nu are nici un rost sa o invinovatesti acum. Asigura-te ca stie ce e aia viata sexuala, ca sa se fereasca de boli, sarcini si altele.
Nu e totusi mare branza ca a facut sex, sunt destule care incep la varsta aia.

| ONE123456789 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Da, stiu asta. Fiecare face cum doreste in viata, decizile luate, te vor putea afecta mai tarziu. Eu sunt mandra de mine si de educatia primita si stiu cand sa fac ceva, ce sa decid ca sa imi fie mie bine si tot asa. De aceea sunt bucuroasa ca sunt asa, si ca sunt destul de matura pentru varsta mea.

| Hugis a răspuns:

Dacă era dragostea foarte mare încă erau împreună. :/

| ONE123456789 explică (pentru Hugis):

La asta m-am gandit si eu, e o imatura oricum. Cu asa gandire...dar face ce vrea cu viata ei pana la urma!

| Idkidk a răspuns:

Poţi fii sinceră cu ea, este mai bine. Încercarea moarte n-are!

| ONE123456789 explică (pentru Idkidk):

Am vorbit deja cu ea. Oricum, nu imi este prietena, mergem in aceeasi clasa dar nu avem nicio treaba.

| Lawliet14 a răspuns:

Degeaba-i zici ca faptul e consumat.

| ONE123456789 explică (pentru Lawliet14):

Face fiecare ce doreste cu viata lui!