| marmaraqwer1997 a întrebat:

Imi puteti da cateva sfaturi si pareri? Am fost cu un baiat cateva luni, de curand ne-am despartit. Pot sa spun ca am ajuns sa il iubesc, dar el a decis sa incheiem relatia pe motiv ca sunt copila si ca isi doreste o relatie serioasa, certurile au inceput din cauza ca nu am spus familiei de el, si pentru ca nu m-am culcat cu el. El mi-a spus ca ma iubeste, dar nu poate continua asa ...eu nu stiu ce sa cred...cum as putea sa-l uit? E primul meu iubit, si sunt de parere ca nu eu am fost cea copila in aceasta relatie, doar pentru ca am invatat sa spun si nu, sau sa imi exprim opiniile si nemultumirile nu ma consider copila.Multumesc!

5 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Pai draga ar fi trecut peste faza cu sexul, dar nu peste cea cu familia, faptul ca a vrut sa-ti cunoasca patinti inseamna ca a avut intentii serioase, poate ca chiar se gandea la o eventuala casatorie, asa ca am sa fac o constatare, daca tipul era serios, tu ai fost proasta ca nu ai lasat putin de la tine, o relatie inseamna si compromisuri draga, daca nu stii sa le faci cand trebuie, se intampla exact chestia asta. Sfat: Daca v-ati despartit recent, si iubesti cum spui, si plecand de la premisa ca si el te iubeste ti-as sugera sa incerci sa dregi lucruriile si sa repari situatia, ti-as recomanda sa incerci o seara romantica si o partida de sex, in acest sens. Bafta!

| Necunoscut112 a răspuns:

Ai procedat corect. El e cel care e greşit şi nu îl mai căuta. Asta cu prezentatul familiei la fiecare relaţie, e o mizerie. Dacă ai fost câteva luni cu el nu înseamnă că trebuie' să vă cunoaşteţi familiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam are dreptate))De ce n-ai vrut sa stie familia ta de el?

| zed0mrt a răspuns:

E normal sa nu știe familia, te-ai gândit ca poate e prea devreme sa il prezinți, oricum ai gândit bine. Iar faptul ca nu te-ai culcat cu el ma face sa cred ca ai gândit foarte bine situația. Nu ai de ce sa te consideri copila, fiecare dintre noi avem unele momente si stări in viata.
Eu as încerca sa vorbesc cu el, sa ii spun cum sta toată treaba, daca accepta bine, daca nu accepta, nu te merita. Mai bine singura decât langa cineva care nu te accepta asa cum esti si nu este dispus sa aștepte dupa tine. Părerea mea happy

| Adi259 a răspuns:

Incearca sa il domin mental ca sa simtă inferioritate