| Vivia a întrebat:

Buna) Am inceput ziua cu stingu( Tatal, mama si sora si verisorul se duc la bazin si trebuia sa merg si eu dar sunt un pic plinuta si nu iubesc ca cineva sa ma vada doar in costum de baie, si ia-m spus tatalui ca nu vreau sa merg si s-a suparat, Ma intrebat de ce nu vreau sa merg, ca mii rusine sau ce( Si acum stau si pling ca vreau si eu dar imi este rusine, si cu rusinea asta pierd tot. Please help. P. S traiesc in UK)

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Daca tie nu iti place cum arati,atunci ce pretentie ai la cei din jurul tau?
Te plangi ca esti plinuta, dar cei care nu au maini si picioare ce sa mai zica? Cei care sunt intr-un scaun cu rotile ce mai zic?
Eu zic sa renunti la conceptiile astea si sa te preocupi de interiorul tau, nu de exterior.
Si sa stii ca prin innot se dau kilogramele jos destul de usorwinking

5 răspunsuri:
| Floris83 a răspuns:

Mergi odată și vezi ce reacții trezești în jur, și pe urmă mai vezi dacă se merită sau nu, da eu zic că nu contează că ești cam plinuță, au mai văzut oamenii așa fete, sau fă o cură d e slăbire!

| m3m0 a răspuns:

Hai maaai, pe bune, daca ti-e chiar asa rusine poti sa iei niste blugi de aia scurti peste costumul de baie, sau un prosop (am vazut ca se mai poarta si asa ) dar mai bine distreaza-te, nu trebuie sa-ti pese de altii, adica, cine-i pune p-aia sa se uite la tine (ca poate le ies ochii din orbita laughing ). Sau ia-ti si o prietena BUNA cu tine si distreaza-te cu ea; o sa uiti de tot

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Nu trebuie să-ţi faci griji pentru faptul că eşti plinuţă. Gândeşte-te că sunt persoane care arată mai rău decât tine.
Dacă vei continua aşa nu va fi prea bine deoarece vei pierde toate distracţiile. Nu te mai gândi la cum arăţi fi distrează-te că e păcat.
Mergi la tatăl tău şi spune-i că te-ai răzgândit şi vrei să vii şi tu cu ei.
O zi frumoasă!

| Auslesse a răspuns:

Eu sunt de parere ca cel mai bine ar fi sa te duci...adica toata familia ta merge si tu nu. daca nu te duci, dupa aia sigur iti va prea rau.Nu conteaza ca esti un pic mai plinuta,mai ales ca esti in U.K.(acolo cred ca fiecare isi vede de treaba lui,nu se uita dupa ceilalti,ca la noi, in Romania). Deci, lasa-ti teama si rusinea deoparte si du-te cu ai tai la bazin!

| Alexandru_2015 a răspuns:

Pai treci peste rusine ca nu esti singura persoana plinuta din lume gandeste-te ca cu toti au defectele lor si nu trebuie sa iti pese de parerea altora trebuie ca tu sa te simti bine indiferent de parerea altor persoane rautacioase, iar cu tatal tau scoate o scuza de genul :--pai tata scuza-ma dar sa implinit luna si imi era rusine. sau chesti de astea serioase, sper ca am fost de ajutor