| Oana061003 a întrebat:

Am luat azi un 7 la istorie.Am mai luat note mai mici la alte materii mult mai importante, dar nu s-au pus în catalog. Faza e ca este singurul meu 7 și îmi e frica sa le spun părinților de nota iar tata cred ca o sa facă urat.Mai am o chestie. Săptămână viitoare am ședința.... chiar vreau sa spun pana atunci notele. Dau funda dacă ma ajutati

5 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Spune-le direct, fara ocolisuri. Si promite-le ca iti vei corecta cumva media. (10 nu cred ca o sa iti mai iasa, dar. si 9 e bun! )

| Idkidk a răspuns:

E un 7, este bun, fata de un 3, sau 2? Nu cred ca parintiii tai vor face urat, doar spune-le!

| Radu284 a răspuns:

Cati ani ai? In ce clasa esti? Ce vrei sa te faci in viata?

| Paul2222 a răspuns:

Nu te stresa pentru un 7, daca parintii tai fac urat cand iei un 7 au o problema mintala, cum o sa faca cand o sa iei 2 la liceu? du-te la ei si spune-le cu o voce calma ca si cum nu ti-ar pasa.

| Tania4172 a răspuns:

Orice ai face trebuie sa afle de la tine. Daca afla de la colegi, profesori, etc o sa fie mult mai rau.