| Puiu_Georgiana_1999 a întrebat:

Bună.Am mare nevoie de ajutor.Caut o persoană de 7 ani de zile şi nu o găsesc.Este vorba despre învațătoarea mea.Îi ştiu numele şi prenumele dar cu toate acestea nu o găsesc.Mă poate ajuta cineva să o găsesc cumva?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate s-a maritat si si-a schimbat numele... sau poate a murit!

| Nilsson a răspuns:

Cel mai simplu e sa te duci la scoala unde a profesat si sa intrebi la secretariat daca mai stiu ceva de dansa, dar acum cred ca e mai dificil, majoritatea fiind plecati in concediu.
Poate ai noroc totusi, e de apreciat ca mai sunt persoane care isi amintesc de cadrele didactice.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! daca aceasta persoana si-a schimbat domiciliul si nu mai sti unde locuieste, intreaba-ti fostii colegi, caut-o cu numele acela pe retelele sociale, sau chiar oamenii din institutii cum ar fi primărie, biblioteca sau farmacie...este o posibilitate mare sa fie într-o tara straina.Nu înceta sa o cauti daca iti este draga! Meriti "a doua sansa"

| rld0 a răspuns:

Ai cateva optiuni daca e chiar neaparat sa dai de dansa:
1. Cauta-i numarul in cartea de telefon.
2. Cauta-i adresa de Facebook sau alte retele de socializare, vei gasi sute de persoane cu acelasi nume, dar ai sanse sa o gasesti si pe ea.
3. Incearca sa contactezi persoane cu care ai o banuiala ca ar avea tangente, de la fosti elevi, elevi actuali daca mai profeseaza, pana la persoane din familia dansei.
4. Incearca sa o cauti la adresa unde locuieste, sau in caz ca mai profeseaza, la scoala unde profeseaza.
5. Ultima solutie: Apeleaza la un detectiv, nu glumesc. Poti gasi unul cautand pe google un detectiv particular din orasul in care locuiesti, sigur vei gasi macar unul. Este o solutie sigura, dar nu prea recomand, unele persoane s-ar putea supara ca faci astfel de gesturi si in plus, costa mult.