| KarinaIvan a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Cum procedez daca fostul meu care m-a inselat, o sa vina cu cadou la mine sa isi ceara iertare si sa ne impacam.Ce sa ii zic sa simta si el durere asa cum am simtit eu? Poate cineva mai experimentat sa ma ajute? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Exista un nivel al respectului de sine, al dragostei de sine, etc.

Este insa alegerea ta la ce nivel iti doresti sa il ai.

Acceptand scuzele, nu faci decat sa depasesti un nivel pe care, dupa mine, nu ar trebui sa o faci.

Pe anumite persoane, care le accepti in sufletul tau, trebuie sa te bazezi. In momentul in care apare inselarea, atunci nu prea te mai poti baza.

Insa, alegerea aceasta vine cu consecinte, mai tarziu in viata le vei plati. Cu siguranta.

Nu sunt in locul tau si nu stiu framantarile tale, consider insa 100% ca alegerile ne apartin, precum si consecintele lor.

Alege intelept, ferste-te de consecinte nefaste.

7 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Nu-l bagi in seama!
Indiferenta e cea mai buna arma.

| darrio2007 a răspuns:

Esti asa de sigura ca o sa vina la tine sau asta iti doresti tu?

| romeo78 a răspuns:

A ierta o persoană echivalează cu o sclavie de bună voie, o sinucidere emoțională.
A ierta o persoană care te-a înșelat, este echivalentul cu a accepta să fi a cincea roată la mașină.
Cine a înșelat o dată, va căuta mereu o persoană care să accepte escapadele amoroase.
Iar, promisiunea de a nu mai înșela, este pentru o naivă care va crede așa ceva.
Într-un cuvânt: "ciorba reîncălzită nu mai are același gust, cu cea originală!".

| mihai69 a răspuns:

Nu e nevoie să întrebi de două ori același lucru.
Dar mă rog... oricum răspunsul e același: spui „mulțam fain de cadou" și pe urmă-i arăți ușa!

| AliGab a răspuns:

Cine ar vrea sa fie din nou cu cineva care l-a inselat?!

| darrio2007 a răspuns (pentru AliGab):

Un naiv. Să nu zic altă vorbă.

| Bogdan_STi_1993 a răspuns:

Depinde de vârstă