| anonim_4396 a întrebat:

Bună!! Am nevoie de ajutor de la voi dar cred ca nu o sa mă puteți ajuta. Cum sa o conving pe mama ca sa mergem toată familia la niște rude care stau în alt județ? Îmi doresc așa de mult sa merg deoarece N. Am fost niciodată acolo și as vrea foarte mult sa merg. Tata vrea sa mergem dar mama nu prea vrea ca e la serviciu. As vrea sa mergem cam în zona peștelui ca atunci e și ziua mea
Dacă mă ajutați

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Daca maica-ta este la serviciu nu inseamna ca nu vrea.Nu poate.Nu stii ce inseamna, in ziua de azi, sa lipsesti de la serviciu.Asa ca mai gandeste si din punctul de vedere al parintilor.Toti copiii vor cate ceva de la parinti dar niciunul nu se intreaba daca ei pot sau daca au posibilitatea.

2 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Ii spui ca o sa fie ceva relaxant pentru toata familia si ca o sa va distrati.

| cristianursu a răspuns:

Spune-i ca o ajuti la toate trebutile casei, inveti numai de 10, etc.