| SweetCristina a întrebat:

Cum sa fac pe tata sa ne duca in vacanta undeva ca l-am intrebat de mai multe ori si a zis nu iar eu chiar imi doresc sa merg undeva! Am intrebato si pe mama si a spus ca nu merge niciunde daca nu vine si tata.Va rog dint tot sufletul meu ajutati-ma cum sa il conving pe tata sa mergem undeva in vacanta.Dau

2 răspunsuri:
| Undercover10 a răspuns:

Nu il intreba mereu daca vrea sa mergeti in vacanta (devine stresant), spune-i cat de mult iti doresti sa pleci undeva, sa vezi locuri noi, macar pentru o zi sau doua! Ai asteptat atat de mult sa vina vara si acum ai mare nevoie de recreere! In acest fel, tatal tau va intelege cat de mult iti dorestihappy
PS: Poti avea o discutie si cu mama ta( inainte de a vorbi cu tatal tau) si sa ii explici aceleasi lucruri! Sunt sigura ca in mama ta iti gasesti un aliat puternic!
Succes

| zohan_5373 a răspuns:

E simplu, cauti o oferta foarte buna pe net, le-o arati si lor si le zici ca e o sansa unica sa mergem la banii astia, gaseste ceva ieftin, ieftin dar bun. Asta sigur o sa-i incita si pe ei.