| anonim_4396 a întrebat:

happy

Am nevoie de ajutorul vostru!winking

Este un baiat pe care il iubesc mult. De mici copii (de cand am facut pimii pasi ) ne cunoastem si cand eram mici ne jucam mereu si eram foarte buni prieteni. Pe la varsta de 5 ani, eu m-am mutat iar cu el nu am tinut legatura.straight face Acum, la 14 ani, m-am revenit inapoi la vechea locuinta. Partea proasta este ca, acum, nu ne mai bagam in seama, nici nu mai vorbim. Insa cred ca ma place: deci noi suntem vecini. Atunci cand ies prin curte, si se intampla sa fie si el in curtea lui, sta si se uita la minehee hee dar eu ma prefac ca nu il observ.
Atunci cand ne intalnim, lasa capul in jos, nici nu imi spune ``Buna`` dar se uita pe furis la mine iar atunci cand ma uit si eu la el zambeste la mine happy
Nu stiu ce sa fac ca sa ma bage in seama crying. Mie mi-e rusine sa ii spun ``Buna`` pentru ca ma gandesc ca nu vrea sa imi raspunda si de aceea tac ca un peste cand a intalnesc cu el. straight face
De fiecare data, imi spun ca atunci cand ma voi intalni cu el, il salut dar cand suntem fata in fata nu pot sa spun nimic crying.

Ce as putea face ca sa imi inving timiditatea sau sa il fac pe el sa ma intrebe ceva? Credeti ca ar fi bine ca eu sa fac primul pas? Ma gandesc ca, daca astept ca el sa faca primul pas, sa nu apara alta fata mai ``cu tupeu`` si sa se bage in vorba cu el si asa, cu timpul, sa se indragosteasca de ea crying
Dar credeti ca ma place?

HELP ME PLEASE! crying
Multumesc foarte mult! happy

Răspuns Câştigător
| lovegirl15 a răspuns:

Pai din cate spui, se pare ca intr-adevar te place.Insa daca nu iei masuri, s-ar putea sa se indragosteasca de alta fata...stii cum e vorba aia:,, cine pleaca la plimbare, pierde locul de onoare''. Asa ca vezi sa nu-l pierzi si tu.Intra in discutie cu el, spune-i buna si vezi ce reactie o sa aiba. Daca nu intri in vorba cu el, in nici un caz nu vei putea sa fii cu el, si nu vei ramane decat cu parerea de rau ca nu ai actionat la timp, pe cand el...va ramane sigur cu o alta fata mai indrazneata.Incearca sa vorbesti cu el, spune-i ce crezi, abordeaza un subiect in discutia voastra.Incercarea moarte nare, asa ca nu ai ce pierde daca incerci.
Succes.

fundita plz?puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| florynnaa a răspuns:

Pai intr-o zi spune-i buna.si sa vedem ce reactie are. daca nu-ti rasp devii dura si aspra cu el.si cand iti zambeste, nu-i zambi si uita-te urat.(asta fa doar daca nu-ti rasp la ''buna''). cere-i o chestie daca tot stati la casa.eu cand sunt cu prietenele mele imi inving timiditatea.fii cu niste prietene si intreaba-l ce face. dar... faza este... el te mai cunoaste? pup funda?

| lorre a răspuns:

Lasa capul in jos cand va intalniti? pai e clar ca il intimidezi deci esti norocoasa! tipul e interesat! altfel ar fi cu nasul pe sus si nici nu ar stii ca existitongue deci fa ce stii tu mai bine! du-te si furai inimatongue el nu indrazneste sati vorbeasca pentru ca tu il cam ignori dupa cum ai spus si el se teme sa nu greseasca dar daca vei lua tu initiativa vei avea mari sanse sa-l faci sa vorbeasca
winking restul va veni de la sine daca e sa fietongue bafta si cat mai multe reusite in continuare adica, cat mai multe cuceririwinking si fi tupeista :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal ca ma cunoaste. Iar parintii lui ma plac foarte mult si parintii mei il plac pe ei happy.

| theoneandonly a răspuns:

Cere-i o... sa zicem grebla, daca tot stati la curte... si uite asa v-ati bagat in seama.

| Alexithymia a răspuns:

Eu te sfătuiesc să te bagi în seamă cu el. asta aş face eu, să îi spui că voi vă cunoaşteţi de când eraţi mici copii, să încerci să îş cunoşti mai bine. împrieteniţi. vă şi poate vei observa că şi el te place. happy