| Twister09 a întrebat:

Am nevoie niste sfaturi care ma poate ajuta, în legătură cu o despărțire.
Si daca se poate sa vorbim in privat?

15 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, contactează-mă în privat. Sunt acum pe net pentru 30 de minute.

| Plato a răspuns:

Poti sa-mi scrii, daca vrei sa vorbim. Sunt sigur ca opinia mea e diferita fata de a celorlalti, poate te ajuta.

| danaieladaniela a răspuns:

Desigur poti sa-mi scrii

| qwertpro a răspuns:

Salut,stiu ca e greu sa treci peste o despartire, inteleg ca te simti urat si nu poti trece peste, iar gandurile iti sunt doar la persoana pierduta.E si normal sa suferi acum.Cand ne apropiem de o persoana si devenim ceva mai mult de cat prieteni, despartirea doare foarte mult din cauza ca ne este greu sa acceptam ca viata noastra de acum nu mai e legata de viata persoanei date. Odata ce v-ati despartit inseamna ca relatia voastra nu mergea bine, inseamna ca exista un gol intre voi care s-a format mai de mult, dar care abia acum a iesit la iveala.Suferi cel mai tare cand traiesi cu ziua de ieri, incearca sa nu te mai gandesti la momentele in care ati fost impreuna si ati fost fericiti pentru ca traind in trecut nu mai poti vedea prezentul si nici viitorul.Intreaba-te,au fost doar momente fericite? Oare chiar nu au existat si momente care sa te faca sa suferi? Daca suferi din cauza unui om, de ce sa iti fie doar de el? Totul se termina la un moment dat, la fel si relatia voastra.Fiecare om trece prin despartiri, si e absolut normal pentru ca astfel acumulam experienta pentru viata.Nu sunteti voi cei care va potriviti, si trebuie sa accepti asta.Mai bine suferi acum o perioada de timp mai scurta de cat sa fi suferit din cauza acestei relatii ani buni.Vei gasi pe cineva mai special,stai linistit(a), soarta ti-a pregatit deja pe cineva, doar ca tu nu cunosti persoana data inca, dar o vei cunoaste si vei fi mai fericit(a)cu ea, totul la momentul potrivit.Ai putea sa iti gasesti niste ocupatii care sa te tina departe de aceste ganduri. Evident ca timpul nu te va face sa uiti complet de aceasta relatie, dar durearea va disparea si despartirea nu te va mai afecta atat de tare.Frica de schimbare este cea care ne face sa suferim cel mai mult, caci ne este frica sa facem o schimbare in viata noastra.A pune punct unei relatii inseamna a trece la o noua etapa a vietii, inseamna a face o schimbare mare, si odata ce acceptam ca ceea ce s-a intimplat a trebuit sa aiba loc, nu mai suferim atat de mult.

| Lizuca1234 a răspuns:

Sigur.imi poti scrie oricand

| Twister09 explică (pentru Lizuca1234):

Nu-ti pot trimite mesaj. Lasa-mi Facebook tau sau Instagram

| Lizuca1234 a răspuns (pentru Twister09):

Tocmai ti-am trimis eu mesaj. Ai primit?

| Twister09 explică (pentru Lizuca1234):

Lasa-mi aici in comentari Facebook tau sau orice sa vorbim ca nu pot să-ți răspund la mesaje

| Lizuca1234 a răspuns (pentru Twister09):

Zi care e Facebook tau si te gasesc.din pacate nu imi dau adresa de Facebook public.

| Twister09 explică (pentru Lizuca1234):

Alexandru alex.
Am o poza in picioare. Cu mâinile în buzunar. Si in spate meu as ceva copaci

| Lizuca1234 a răspuns (pentru Twister09):

Pantaloni visinii?

| Twister09 explică (pentru Lizuca1234):

Nu. Sunt într-o pereche de blugi albastri

| Lizuca1234 a răspuns (pentru Twister09):

Shit.am scris altcuiva. Ti am trimis mesaj cu id-ul meu de messenger, momentan nu folosesc Facebook. Astept sa imi scrii

| Lizuca1234 a răspuns:

Nu am primit nimic. Repet, nu am decat messengerul de la Facebook. Cauta acolo Isabelle Ray, nu am poza. Si nici nu am primit nimic.

| Robert17x a răspuns:

Da, contacteaza-ma pe Instagram. Ma cheama @oxygen_x15