| Twister09 a întrebat:

Salut, ceva sfaturi in legatura cu o despărțire cine ma poate ajuta?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sfat mai bun ca asta nu nimeresti - 16 ani am suferit dupa o scarba romanca, si acum ma simt asa bine dupa ce mi.a trecut incat ei ii pare rau ca a pierdut un om de milioane continua sa ma caute intruna, sa continue prada cu batausii pana o lasa la pamant ca un animal nedorit de nimeni si isi da seama de greseala comisa. Pune arma pe altele si nu te lasa doborat de tristete

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te poata ajuta nimeni decât într-un singur fel.
Iartă, uită și mergi mai departe.

| Alverto a răspuns:

Doar uită de ea, fiindcă altfel poți intra chiar într-o depresie
Dacă ești mai emotiv(ă) încearcă să legi cat mai multe relații (nu de iubit-iubită, ci de prietenii, cu familia etc)

| Reghqen a răspuns:

Poți trece peste doar ieșind cât mai des afară, cu prietenii, la plimbare, oriunde. Cu cât ieși mai des cu cât uiți mai repede relația, despărțirea aceea. Dacă stai în casă și te plângi mai rău îți faci.

| ruddy a răspuns:

Putei sa scrii povestea aici, ii oarecum un privat deoarece nu te cunoaste nimeni

| Unsfatbun a răspuns:

Uneori pare floare la ureche, dar nu este chiar așa! Suntem oameni și avem sentimente. Cand te gandesti ca aveti atatea amintiri...
Dar stii ceva?
Cea mai grea despărțire din viață nu va fi niciodată asta de care suferi tu!
Imaginează-ti ce inseamnă sa-ti iei ramas bun de la parintii tai, sau cat de grea este despartirea dintre un parinte si propriul sau copil. Este sfâșietor. Tragic.
In viață venim dezbrăcați și nu ne luăm nimic din ce agonisim.
Alege amitirile plăcute dintre voi, rămăi cu ele in gand si treci mai departe.
Iesi cu prietenii (sau fa-ti altii, in cazul in care i-ai neglijat) si o sa devii mult mai capabil/ă sa o iei de la inceput.
Nu conteză de câte ori cazi. Conteză să te ridici și să fii mai puternic/ă. Capul sus și joc de glezne!
Astfel vei ajunge rau!
Cheia se afla la tine!
Succes!

| Drkurt01 a răspuns:

Baiat sau fata? Depinde de despartire. Te-as ajuta, doar ca sunt junior pe TPU, nu pot sa-ti dau mesaj in teorie.