| Doroteaa a întrebat:

BUNA, AM O ÎNTREBARE PENTRU VOI.
Când un băiat îți spune,, că oricum nu te mai plac " dar continuă să se uite la mine și mai îmi zâmbește din când în când, mă minte?
Și mie daca mi-o plăcut de el și lui de mine da nu am fost imp.
Vorbeam foarte rar și faptul ăsta mă făcea să mă îndepărtez de el că știam că nu mai îmi scrie și voiam să vă îi spun că îi plac să fac în felul următor să să îi spun că îl placă un băiat și el să-mi spună să mă duc să-i spun și de fapt el era băiatul, l-am întrebat dacă mă lasă și a zis că nu și atunci a fost momentul când m-am depărtat foarte tare de el și mi-a spus chestia aia de mai sus... (,, oricum nu te plac ") și cum aș putea să îl uit din moment în care ne întâlnim mereu la biserică etc?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Probabil a intuit ce doresti sa faci si ti-a spus-o direct? Sunteti adolescenti? Daca da incearca sa iti ocupi mintea cu altceva care sa iti ia gandurile de la respectivul in timpul liber.Si cauta sa te asezi in alt loc cand mergi la biserica, astfel incat sa reduci din sansele de a va intersecta.

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu pare o persoana serioasa, treci mai departe oricum a fost doar o joaca intre voi.

| norisorulpufos a răspuns:

Da,ar trebui sa nu-l mai cauti cu privirea ca sa-l uiti.

| Doroteaa explică (pentru norisorulpufos):

Nu stiu ce ești tu nici nu mă interesează
Da eu îs ortodoxă
Dacă tu ești ortodox înseamnă că și tu ești la o biserică falsă
Daa ce contează biserică la biserică mergi sa îl slujești pe Dumnezeu și să știi mai multe despre el și nu uita că nu există biserică falsă biserica este locul unde casa lui Dumnezeu și casa lui Dumnezeu nu este falsă.

| norisorulpufos a răspuns (pentru Doroteaa):

Scuze,am crezut că esti la vreo sectă, ăia chiar sunt falși.