| Amalia56789 a întrebat:

Buna.
Am o mica poveste...
Sunt împreună cu un băiat de 9 luni,ne înțelegem bine,ne iubim,noi suntem bine în relația noastră, ce ma afectează este influențele celor din jurul meu,lucrurile spuse de ei.
Eu am ales sa ascund asta fata de familia mea pana acum ceva timp pentru ca ii știam pe ei și pretențiile lor,s-au mai intamplat niste lucruri si au avut loc niste discuții,dar nu cred ca trebuie sa le mai spun.
Acum problema este ca ma simt copleșită de cuvintele lor la adresa lui.
Adica...el e cam la același statut social ca al meu,nu avem mulți bani, dar ieșim în oraș, mancam, avem haine, însă familia mea îl considera foarte sărac, chiar mai jos decât suntem noi, deoarece are o mașină nu foarte uau,,care nici nu merge foarte bine, se si strica, știu ca unde sta el nu e frumos, plus niște vorbe, nu zic ca ești un bogat,dar nu cred ca merita sa fie catalogat din aceasta privința, pentru ca fiecare om poate sa se schimbe și sa își creeze condiții mai bune.
Acum ma simt foarte prost și ma gândesc la tot,nu as vrea sa renunț la el doar pentru ca nu este un băiat bogat,nu as putea sa ii fac asta,as fi un om rau, are și avem destul timp sa facem acei bani, suntem la începutul vieții, mai exact 20 de ani.
Am vorbit și cu băieți cu bani,însă fie ma făceau sa ma simt inferioara, fie aveau doar bani, nu și minte.
Cum sa procedez, cum sa nu ma las afectata?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Gândire de rahat comunista, tu vedeți de viata ta și spusele și lor la fel, vorbim de prostituție pe ascuns, a pretinde banii în schimbul unei relații se numește prostituție, tu îl iubești cu adevărat, ar trebui sa iți vadă de viata lor și asa au distrus tara asta comuniști aia votând PSD de 30 de ani

| Violleta2022 a răspuns:

Ce relatie este aia, facuta pe ascuns?

Spui ca ai 20 de ani, asadar poti sa decizi singura ce vrei sa faci si mai ales cu cine vrei sa fii, ca atare te poti muta cu baiatul asta, te poti casatori cu el, poti trai fericita alaturi de el, fara sa implici pe nimeni in viata ta, ca nu parintii tai se marita cu el si nu au drept sa-ti interzica nimic.

| Marius22222222222 a răspuns:

Odată ajunsă aici deja te afectează chiar daca nu vrei sa vezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai așteaptă vreo 8 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci tu bani

| Daz01 a răspuns:

Situația materială nu trebuie să fie un impediment cât timp aveți un trai ok. Părinții tăi sunt axați doar pe situația materială și nu este ok, în fond nu doar el trebuie să vin cu aportul financiar în relație, nu este nicio rușine să plătească fata masa la restaurant sau sucul la terasă. Cât timp voi vă iubiți, vă îțelegeți și vă respectați, restul nu contează. Părinții tăi greșesc spunând aceste lucruri la adresa lui și nu fac altceva decât să vă îndepărteze de ei. Trebuie doar să fii puțin mai degajată când vorbesc despre el într-un mod rău și concentrează-te pe relaia voastră nu pe spun părinții tăi. Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| floareaalbastraa25 a răspuns:

Nu i lua in seama, fa doar ceea ce te face pe tine fericita