| Marisiagd a întrebat:

De aproape un an vorbesc cu un băiat... Tot vorbind am ajuns sa ne iubim. Am incercat să ieșim insa eu am o teama in a ieși cu un băiat și aș vrea să fac orice că sa scap de teama asta și am încercat să repar relația și să îl chem să ieșim și să clarificam însă acum mă ignora și asta mă doare foarte tare și nu știu ce să fac ????as da orice că sa îl am din nou langa mine deoarece îl iubesc prea mult că să renunț la el

8 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Adică într-un an de zile nu a-ți ieșit niciodată?

| Marisiagd explică (pentru Andreeush):

Nu am fost chiar un an împreună insa asta nu schimba cu nimic situatia

| OldSoul a răspuns:

"și am încercat să repar relația și să îl chem să ieșim "
Doar ai incercat?

Nu e de ajuns sa incerci, trebuie sa si reusesti.
Gandeste-te ca si el a incercat un an sa iasa cu tine, iar tu, l-ai refuzat... Crezi ca in postura ta, e de ajuns sa "incerci"?
Eu zic ca nu.
Daca chiar il iubesti pe atat cat spui tu ca-l iubesti, lasa prostiile, si invita-l tu sa iesiti.
El a insistat prea mult inzadar astfel incat sa mai vina cu propuneri.

| Marisiagd explică (pentru OldSoul):

Eu vreau sa ies cu el și să îi explic ce am de explicat însă nu prea îmi mai răspunde la mesaje

| OldSoul a răspuns (pentru Marisiagd):

Explica ce ai de-i explicat printr-un mesaj.
De acolo, decizia ii apartine.

| Clytia a răspuns:

Deci să înțeleg că nu ați ieșit niciodată? Nu vreau să judec, dar aia nu se poate numi relație din moment ce nu l-ai văzut în realitate de când sunteți împreună. E normal ca el să fi reacționat așa. Dacă îl iubești așa de mult cum afirmi, de ce nu lași rușinea și temerile tale copilărești deoparte? Ce poți să mai faci? Păi ar trebui să-i mai dai un mesaj în care să-i spui ce simți și să-ți mai acorde o șansă. Dacă te iubește cum spui tu, va lăsa orgoliul la o parte, și va accepta să vă vedeți. Sau dacă afli că iese pe undeva, ai putea să mergi și tu în acel loc, să-l surprinzi. Dacă nu, măcar pe viitor să înveți din greșeli că acum nu pari pregătită pentru o relație.
Mult noroc!

| Marian9978 a răspuns:

Lasă l puțin sa se calmeze si după întâlniți-vă să discutați, n ai de ce să ți fie teamă sau rușine să iesi cu el
Mai ales daca vă iubiți

| Adriann92 a răspuns:

Catfish