| moscraciun203 a întrebat:

Buna!
Am o mica problema.
Imi place mult de un baiat..Este diferit de ceilalti,adica nu este un idiot,se comporta frumos,vorbeste frumos,nu se da in spectacol si,pe deasupra, este super dragut love struck!
De ceva timp da semne ca si lui ii place de mine..atat in realitate,cat si pe net.
Sora lui mereu pomeneste de el,cand il vede face orice sa iasa in evidenta,ca si cum ar vrea sa ma faca geloasa,sau asa ceva. In ultimul timp se uita urat la mine cand ma apropii de el,atunci cand vorbesc cu el ma intreaba diverse chestii sa ne intrerupa etc.
Eu ma inteleg bine cu ea, iesim pe strada impreuna si nu da semne ca ar avea ceva impotriva mea.
Problema este ca imi e foarte teama ca nu cumva ea sa il fi pus sa se dea la mine si sa imi faca sperante...

Deci cum as putea sa imi dau seama daca ii place sau nu de mine? big grin

dau funda!

Răspuns Câştigător
| maria999 a răspuns:

Buna! Vorbeste cu el si afla daca te place sau nu cu adevarat.Ai fi cu adevarat o norocoasa sa gasesti un asa baiat!

| moscraciun203 explică (pentru maria999):

Norocoasa e putin spus! love struck
Nu am indeajuns de mult tupeu sa vorbesc cu el despre lucruri de genul..si,pe langa asta, ar putea sa minta. straight face

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În primul rând vorbește cu sora lui referitior la comportamentul ei, apoi discută deschis cu el ce și cum!
Pa, pa.

| Aleeee95 a răspuns:

Cred ca cea mai ok solutie, chiar daca e greu...e sa vb cu el. Sigur va intelege...si asa vei fi si tu mai linistita!

| alezander12 a răspuns:

Pisica blinda zgarie rau...fii atenta ar putea fi o farsa!
ai putea sa vorbesti cu o prietena sa se dea la el si ceva de genu si sa vezi ce reactie va avea, atunci vei putea sa te implici cumva!

| moscraciun203 explică (pentru alezander12):

Stiu,cu toate ca el nu pare genul asta de baiat, m-am gandit destul de mult si la asta!
Mai sunt fete care se dau la el. unora le da atentie[putina.] altora chiar deloc.

| alezander12 a răspuns (pentru moscraciun203):

Fietzi in cot de toate... iatzi inima in dinti si spune-i ce simti.fie ceo fi.esti tinara mai ai de sucit mintile multor baieti! succes! fundasad