| anonim566779192881 a întrebat:

Bună! Am o problemă cu iubita mea și aș dori un sfat, plus că aș vrea să pot vorbi cu cine nu mă cunoaște ca să pot să vb liber. Noi am decis în luna Iunie să ne mutăm împreună, având în vedere că ambii lucrăm și ne-am săturat să locuim cu ai noștri. Problema este că în fiecare lună după ce plătesc chiria, mâncarea și curentul și astea nu îmi mai rămân bani aproape deloc. Într-o zi am întrebat-o dacă ar putea să contribuie și ea și a zis nu pentru ca are nevoie de bani pentru unghii/haine etc. Și mi-a zis că ea acasă la părinții ei nu trebuie să plătească nimic și că dacă nu-mi convine se întoarce acasă. Și chiar nu știu ce să fac pentru că o iubesc mult și nu vreau să o pierd

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă o iubești nu înseamnă ca trebuie sa ii accepți chestiile astea.
Părerea mea este ca ar trebui sa o iei deoparte și sa ii explici cs ati pornit amândoi la drum și ca trebuie sa contribuie și ea cu ceva.
Cum era are nevoie de unghii și chestii asa și tu ai nevoile tale.
Nu înțelege, sa se ducă la ma-sa acasăhappy nici dacă era nevasta ta nu trebuia sa o accepți asa. Adică mi se pare prea naspa faptul ca ea vede situația, vede ca nu-ți ajung banii și totuși.

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"a zis că ea acasă la părinții ei nu trebuie să plătească nimic și că dacă nu-mi convine se întoarce acasă"

expediaz-o instant, acasă!

| anonim566779192881 explică (pentru sierra1):

Nu pot pentru că după o să regret și o să-mi fie prea dor de ea

| mi25 a răspuns (pentru anonim566779192881):

Tu chiar nu intelegi ca ea nu te iubeste? Daca locuiti impreuna, dar castigurile le tineti separat, este normal ca toate cheltuielile sa le suportati amandoi in mod egal.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim566779192881):

Atunci TU știind răspunsul la intrebarea ta, de ce te mai deranjezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Într-o zi am întrebat-o dacă ar putea să contribuie și ea și a zis nu pentru ca are nevoie de bani pentru unghii/haine etc. Și mi-a zis că ea acasă la părinții ei nu trebuie să plătească nimic și că dacă nu-mi convine se întoarce acasă."
Ia-o de nevasta. Pare o adevărată încântare

Răspuns utilizator avertizat
| gogugogugogu a răspuns:

Sfatul meu este sa o pierzi, nici o paguba...

| Rochii1234 a răspuns:

Dacă tu o iubești și ea te iubește până la urmă o să vă înțelegeți voi cumva, dar totuși ar trebui să contribuie și ea cu ceva bănuți Pentru că așa este în familie.

| anonim566779192881 explică (pentru Rochii1234):

Înțeleg dar ea a zis că nu este corect pentru că îi trebuie banii și că ea nu merge la lucru ca să plătească chiria și restul… și într-un fel o înțeleg pentru că are dreptate, dacă ar sta cu părinții ei toți banii i-ar rămâne ei. Aș vrea să pot să continui așa dar chiar nu-mi permit și dacă nu o să contribuie o să trebuiască să mă întorc la ai mei

| mi25 a răspuns (pentru anonim566779192881):

Cu asemenea femeie nu vei avea niciodata o viata buna. De unde si pana unde tu ai fi obligat sa o intretii? Nu suntem in feudalism.
Dar tu de ce sa mergi la lucru ca sa o intretii? Pentru o bucata de sex? Tu chiar esti fraier - iarta-ma ca ti-o spun direct.
Omule, dupa femei si dupa tren sa nu alergi niciodata ca vin altele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim566779192881):

"Înțeleg dar ea a zis că nu este corect pentru că îi trebuie banii și că ea nu merge la lucru ca să plătească chiria și restul"
Mă piiişşş pe minee. rolling on the floor
Eşti bleg rău de tot.Asta îşi bate joc de tine şi tu zici că o "iubeşti mult". Cică "ea nu merge la lucru ca să plătească chiria şi restul".Am murit aici.
"și într-un fel o înțeleg pentru că are dreptate, dacă ar sta cu părinții ei toți banii i-ar rămâne ei."
Da, i-ar rămâne ei, pentru că are nişte părinţi idioţi.
După ce ai devenit major, ai liceul terminat şi un job, dacă (încă) mai stai cu ai tăi, trebuie să contribui şi tu la cheltuielile casei că nu mai eşti un copil care îşi cheltuie banii de buzunar doar pe ce vrea el.
Sfatul meu ar fi să-ţi dai două palme sănătoase ca să te trezeşti şi să te maturizezi.Şi fandositei ăleia dă-i un şut în coor ca să zboare direct la mă-sa şi la tac-su unde poate să fie prinţesică în continuare.