| danydanydany a întrebat:

Am o "problema" daca ii pot zice asa. Acuma depinde de voi ce credeti din cele ce urmeaza sa le spun... Stau cu o fata de 2 saptamani, ne intelegem super (cu mici excepti) adica cand ne intalnim vorbim mai mult sau mai putin. La telefon ink nu prea vb ca nu ne prea sunam, dar pe mess e dezastrustraight face. Nu vb aproape de loc. Pe motiv ca nu are ideei si nu stie ce sa zica straight face eu tot vb dar de la un timp nimic nu stiu ce sa mai zic... Si cum mai mult pe mess "vorbin" mi-e frica cu nu qmva din cauza de lipsa de comunicare sa nu ajungem la despartiresadsadsad... Ce a'si mai putea vb cu ea, ce sa fac? Ast sfaturiile voastre. Va multumesc!

8 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Ceva este putred la mijloc, aveti doar doua saptamani si duceti lipsa de abordare in materie de subiecte!
Invit-o si tu la un suc, stiu eu, la o plimbare (seara-e mai romantic), fi dragut cu ea, comporta-te frumos, arata-i ca iti pasa de ea, demonstreaza-i prin fapte ca vrei sa ti in viata aceasta relatie. Daca in urma acestor factori ramane indolenta, poti s-o lasi balta si sa cauti iubire in alta parte! Numai bine.

| Yang a răspuns:

Intalniti-va mai des spune-i de cum te simti ca ai observat ca este mai diferita pe mess decat in realitate eu cred ca este timida desi ar trebui sa fie invers sa fie mai timida in realitate iar pe mess sa poata vorbi mai mult 2 saptamani sunt putine intreab o de filme preferate, muzica, scoala(daca merge) parinti, unde ii place sa mearga, gasesti tu subiect de discutie asta daca nu vorbeste in general dar daca nu spune nimic cand vine vorba despre voi 2 ce vrei sa zica dupa 2 saptamani da-i timp

| dulcik a răspuns:

Pai iesiti si plimbativa, faceti lucruri care nu cer asa multa vorbire daca chiar ati epuizat toate subiectele desi cred ca nici jumatate din ce ati avea de vb nu ati discutat

| miauu a răspuns:

Pai daca aveti pr comuni puteti povesti ce faceti cu ei etc...
intreab-o de filme muzica chestii
fa-i complimente
cauta chestii comice pe net si daile
radeti impreuna
fa glume chestii din asteatongue
va avea efect:*

| oracoluldindelphi a răspuns:

Ok, sfatul meu este sa mergeti intial in locuri care nu necesita comunicare, cum ar fi la un film, ca mai apoi a discutati pe marginea lui, sau mergeti cu rolele sau cu bicicletele, sau puteiti chiar juca jocuri de societate, carti, monopoly,(este un joc super antrenant si foarte fain de jucat CATAN, e mai fain ca monopoly). Puteti iesi in grup poate aveti prieteni mai vorbareti care vor intretine ei atmosfera. E posibil sa fiti amandoi timizi si sa nu va simtiti in largul vostru iar comunicarea nu este punctul forte a nici unuia. Nu e nici o problema; incepeti usor, cu cele amintite mai sus, iar treptat-trepat lucrurile vor evolua si lipsa de comunicare va disparea. Succes!
http://oracolul.net

| lilboutique a răspuns:

Ce relatie e asta pe mess? de asta iti faci tu griji? ca nu vorbiti pe mess? daca vrei o relatie in adevaratul sens al cuvantului trebuie sa iesiti impreuna pe afara nu sa vorbiti pe messtongue

| lays a răspuns:

Eu am fost saptamana trecuta in parc, m-am dat in toate tampeniile de pe acolo, am mancat vata de zahar, popcorn.am stat la lac cu ochii pe lebedelaughing. a fost distractie maxima. du-o si pe ea, o sa-i placa la nebunie.si totul va veni de la sine. o s a aveti ce sa vorbiti crede-ma! baftahappy!

| CatalinaBubulina a răspuns:

Poate ca nu ii place sa vorbeasca pe mess ci fata in fata poate ca e o fire mai directa