| INeedHelpNow a întrebat:

Am o problema, eu stau foarte prost cu nervii, adica daca fratele meu zice ceva mic sau putin urat la adresa mea il iau la bataie insa daca parintii se rastesc la mine plang. Motivul? Uitati, cand eram mica fratele meu ma lua la misto mereu asa ca de atunci am inceput sa vorbesc urat desi aveam 4 ani, acum am 13 si cand incerc sa ma iau de el prin cuvinte, mama mea intervine si zice ca eu sunt rea, atunci incep sa plang si spre durerea mea mama ma ia la misto ca ma enervez repede (marog zice altfel) si face glume cu fratemiu pe seama mea in fata mea, in fata parintilor eu sunt un copil rau dar nu e vina mea! Astazi am vrut sa ma epilez, a spus ca ma lasa pe picioare si pe maini. Cand am terminat pe picioare imi zice mama,,Deci eu nu vroiam sa faci asta ti-ai facut-o cu mana ta si pe maini nu te las" cred ca glumeste frate. Eu am foarte mult par dar ea nu vrea sa recunoasca ca am. La scoala si in tabara toti imi spuneai,, epileazate pe maini" dar mamei nu ii pasa si eu pe langa asta mai sunt si foarte slaba si parul e saten si se vede uraat.Ce sa fac, dau funda repese please

Răspuns Câştigător
| ReadAllAboutMe a răspuns:

Frate am aceeasi situatie doar faza cu epilatul nu.Si eu o iau pe sora mea la bataie:p Cateodata nu vede mama ceea ce fac dar tot ma spune mamei.Cel mai bine e sa ii spui Am viata mea sunt mare pai si daca ma enerveazalaughing sora mea are 6 ani si eu am 12 si inca imi mai trage cate o palma dar ii trag si eu una inapoismug normal. spune-i mamei tale Ma enerveaza! Cand mai spune cv fratele tau despre tine nu il baga in seama bagati castile in urechi :p Si prefa-te ca nu auzi si scoti castile din urechi si hmm? ce ce spuneai.

7 răspunsuri:
| adelaadelaadela a răspuns:

Dap pai exact asa e si la mine. pe mine nu ma lasa sa ma epilez pa maine dar ma rog. cu familia stiu cum e... si mie imi fac la fel am tot 13 ani. asta e eu oricum sunt copilu ala rau si soramia e un ingeras desi are 4 ani ma face in toate felurile! ei nu stiu asta si daca le spun ei nu ma cred ca in facta lor ea face pe catelusul nevinovat!

| AtateaConditii a răspuns:

Eu sunt mijlocie intre frati si imi iau bataie de la amandoilaughing.
Poi relaxeaza-te, epileaza-te in secret cum fac eu si daca te intreaba te-ai epilat? Ii zici ca picat singurrolling on the floor.
Serios acum pai si eu sunt oaia neagra in familie pentru ca sunt mai lenesatongue, fa si tu glume cu sorata, si nu mai plange, fa ca mine rade din orice si o duci binetongue.

| catafreestyle a răspuns:

Cam ..stiu cum e...doar ca eu sunt cel mare laughing

| catafreestyle a răspuns:

Ce vrei sa faci? nai ce

| INeedHelpNow explică:

Da acum fac urat rau de tot cand ma enervez

| sdbsjdas a răspuns:

Batel dal dracu am si eu un frate al bat da tot nu se potoleste! nu al injura batel si ai sui mamei tale pai de ***** mea ma injura ca handicapatu sa se invete minte

| sdbsjdas a răspuns:

Sau du-te la un sport care te ajuta sa ati controlezi nervii. yoga. karate (Karate te ajuta sa ai ce sa faci cu nervii locesti faci orice ca si mine ) si daca fratele meu ma inervat eu am ales sa imi controlez nervii prin bataie adica karate si acum multumita lui sunt campion national de 5 ori am fost prin toate tarile la karate. japonia, portugalia.anglia.franta, multe ma rog dar gaseste ceva care sa te ajute sa ati controlezi nervii prin orice bataie lovesti apoi de odihnesti