| MicutzaMea a întrebat:

Bună
Am o problemă mare(bine pentru mine e mare).
Cu iubitul meu suntem împreună de mai mult de 1 an.
Am avut multe certuri și împăcări, tot ne iubim.
Avem peste 20 de ani, eu imediat fac 22 și el e mai mare cu 6 ani.

In cartierul unde stăm, stă și o fetiță de 15 ani! Deci fata aia tot umblă după el, tot scrie pe messenger, stă de vb cu el.
Este evident că vrea să fie cu iubitul meu!

Am pățit mai multe legat de ea și tot cu ceartă s-a finalizat.
De ex când iubitul meu a vrut să facă o faptă bună și a chemat-o la noi să doarma la noi o săptămână, că săraca de ea era să doarma pe stradă(deci are mamă/tată și prieteni).
Deci eu am fost la lucru și m-a sunat că o să doarma la noi… și fără acordul meu!
Eu am fost pe schimbul 2, m-a sunat la ora 5 și de la 5 până la 9-10 sunt ceva ceasuri trecute!
Sora ei m-a avertizat, că cine știe ce au făcut în timp ce eu eram la lucru!

Când am venit acasă cu mașina, mai era o fufă lângă ea și am citit bine de pe gură(ia că a venit XY) și fata deja era cu ochii pe el.
Bine eu eram în spate 100% că nu m-a văzut.
Când am coborât din mașină prima faptă pe care am făcut-o, l-am sărutat pe iubitul meu și l-am luat în brațe!

Sau când a dat o palmă peste fudul fetei, tot m-am crizat, el a zis că numa a glumit cu fata aia. Serios are niște gesturi, fata aia e de necontrolată, se culcă cu toți bărbații (și pe bani)schimbă bărbații cu alții ca sosetele.

S-au legat de mine, am stat afară, am așteptat fufa asta tot cu fata aia era.
A arătat ceva pe telefon și fata aia s-a uitat către mine si a început să râda ca două proaste.

Habar nu am ce să fac, am vb cu iub, mi-a zis să nu am crize fără rost. Dar nu pot să trec cu vederea peste, este imposibil.

M-am gândit la multe, de ex să mă cert cu ea sau s-o bat big grin dar am zis că nu vreau închisoare sau amendă că nu merită.
Știu că eu sunt cea proastă, dar nu înțeleg de ce se comportă așa iub meu, că niciodată nu am primit un răspuns clar de la el!

Puțin cam mult am scris, dar pur și simplu mă enervează situația!
Ce să fac? Să trec peste și să ignor situația? Sau nu știu, chiar că.

Că mi se pare că tot timpul când sunt cu el, fata aia nu îl bagă in seamă, stă deoparte și râde.
Și când nu sunt cu el, tot îl bagă în seamă.

Scuze cum m-am exprimat, am nervi si sunt si stresată. Nici poftă de mâncare nu am, sunt la Sc si lucru! Concentrația mea este egal cu 0!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Sekim a răspuns:

Vai, unii oameni sunteți așa cu capul in nori, căutați apa și o aveți în fața. O fi fata aia o problema, dar nu e cea mai mare problema. Problema cea mai mare e iub asta al tau rolling on the floor rolling on the floor. Foarte tare, sa îi dea palma la fund, sa o invite să doarmă cu el în patul vostru când ești plecata, super tare rolling on the floor. Sa îți zic direct, fara glumă, iub asta al tau e un nimic, nu se poate clasa ca bărbat deși are și o vârstă mai înaintată. Niciodată un bărbat nu aduce femei acasă, niciodată, mai ales fara acordul partenerei. In plus, când ai iubita, ai anumite responsabilități și trebuie să fii model, sa dai tot ce e mai bun pentru partenera ta. Iub asta al tau putea să ii dea 2 palme fetiței ăleia, sa îi zică marș acasă și aia era, se termina tot. El vorbește cu ea, o invită acasă, îi face avansuri fizice. Trage singura concluzia.

13 răspunsuri:
| FantasyBoy a răspuns:

"Fetita" aia a avut ciclu menstrual acum vreo 4 ani, deci e tot femeie, ca si tine, dar de o moralitate indoielenica, bineinteles.
E o rivala periculoasa, n-ai ce-i face, el trebuie sa decida cu cine vrea sa fie, spune-i asta lui, cu tact si calm, incearca sa discuti cu el, presupun ca tu ii oferi pe plan sexual ce-si doreste, fiindca daca l-ai pus la "regim" nu e de mirare ca umbla dupa pustoaice de 15 ani.

| MicutzaMea explică (pentru FantasyBoy):

Da destul de ok relația noastră, câteodată mai fac și eu surprize etc etc deci nu se plictisește.
Problema e fata aia, deci vede că sunt cu el, dar tot numele lui strigă și mă desperă fata aia.
De și poți să numești pe ea femeie, dar nu o femeie adevărată, pentru mine e o știi tu bine ce.
Zici că Numa iubitul meu există pe pământul ăsta.

| MicutzaMea explică (pentru FantasyBoy):

Adică să Menționez, chestia asta între el și ea mai era și înșine să fiu cu el.

| MicutzaMea explică (pentru MicutzaMea):

*era și înainte să fiu cu el

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Degeaba aveti anii pe care ii aveti. Mi se pare ca amandoi aveti un comportament imatur, de copil de 15 ani. Iubitul tau nu da doi bani pe tine daca a chemat o pustoaica la voi acasa. laughing)

| AliGab a răspuns:

Pai pe iubi al tau ar trebui sa il lasi, ca el este capul rautatilor. Daca nu ar fi fata aceea de care povestesti, ar fi alta si tot asa s-ar comporta scumpul tau iubit pe care il adori, dar care isi bate joc de tine in stil mare.
Tu alegi...ramai proasta lui de care isi bate jos sau mergi mai departe si iti gasesti pe unul care sa te respecte.

| MicutzaMea explică (pentru AliGab):

Știu e de râs tot ce să întâmplă cu mine.
De când sunt cu el nimeni nu mă suporta dintre PRIETENII lui.
Mai ales că unii știu ceva despre fata aia(sau de ex de altele) și na aud și eu câteodată niște bârfe.
Mai ales că fata aia e o iapă în călduri.
Mă apucă greața când stau lângă ea sau trece lângă mine.
Pt mine e o scârbă, ea nu e femeie( o femeie nu se culcă cu juma de cartier, nu se ft pentru bani etc)
Nu înțeleg bărbaților de ce plac fetele de gen.

| AliGab a răspuns (pentru MicutzaMea):

Ma fata...tu nu intelegi ca oricum ar fi tipa aceea care umbla dupa iubi tau, nu ea este problema. Ci iubi tau are o problema ca isi bate joc de tine. Tu ai si o mai mare problema ca il lasi sa isi bata joc de tine.
O poti scoate din ecuatie pe ea, cu el trebuie sa rezolvi ce este de rezolvat, nu cu ea.

| MicutzaMea explică (pentru AliGab):

Bine! Am înțeles!
Și cum?
Că am scris mai sus că dacă aude numele ei, instant mă întrebă: " Da ce ai cu ea? Ce i-a greșit?" Și eu explic ce probleme am cu ea!
Da să scriu și mai ceva ceva, am zis direct!" Nu îmi place că vb cu ea, știind că te place și umblă după tine"!
El numai a râs și a zis că îmi trag filme și sunt proastă!

| MicutzaMea explică (pentru MicutzaMea):

Da și câteodată chiar mă simt proastă că mă cert cu el, știind că el oricum nu mă bagă in seamă și nu-l interesează ce zis că oricum NUMA FILME AM IN CAP.

| Ana2920 a răspuns:

Pai 1) intr-o relatie/casnicie trebuie ca barbatul sa fie cel mai inalt/mare si 2) daca o invita pe tipa aia de 15 ani si el are 28 de ani, inseamna ca ori vrea sa iti faca in ciuda sau sa iti faca o farsa, ori te înșeală. Eu chiar nu inteleg de ce mai stai impreuna cu el

| MicutzaMea explică (pentru Sekim):

E și legat de invitat.
Am adus aminte că acum câteva zile am vb cu el despre subiectul asta.
Am zis că "cum adică tu inviți să stea cu noi 1 săptămână?!
Putea să doarme la oricare dintre vecin că are prieteni, nu dormea pe stradă!"
Îmi Răspunde el că" și dacă era bărbat tot reacția primeam voare?"

Deci el crede că e ok că el ca și bărbat să invită o fată la noi fără acordul meu.
Bine dacă era un bărbat aducea el, dacă era o fată aduceam eu dar tot cu acord sau refuz!
+ că la faza aia când a dormit la noi, mă când am ajuns de la lucru cu așa nervi am intrat în casă tot tremuram.
Și mi-a zis să nu cumva să îndrăznesc să am gesturi că o să mă ard rău.

| Sekim a răspuns (pentru MicutzaMea):

Pai și ce mai aștepți? Îți faci bagajele și gata relația. De ce sa te chinui langa un om de nimic? A făcut deja alegerea, probabil nu ai fost niciodată o prioritate ci doar o opțiune.