| AlyCorina a întrebat:

Buna dimineata. As avea si eu o problema la care speram sa gasesc ajutor aici. De aproximativ doua saptamani am mers la tara la bunica din partea mamei, comuna care se afla decat la 5 km departare de orasul in care locuiesc eu. Mi-am facut prieteni, in special baieti ce-i drept, dar sunt chiar super de treaba. In fiecare zi ieseam pe afara, nu cred ca exista zi sa nu fi iesit cel putin 4-5 ore. Incet- incet a inceput sa-mi placa de un baiat, care era unul dintre prietenii mei. Am aflat de la un alt baiat care e prieten bun cu el ca si el ma place. Si m-am hotarat sa fac eu pasul, si sa-i spun ca-l plac, iar asta s-a intamplat lunea trecuta chiar inainte cu 3-4 ore inainte sa plece la bunici sai care locuiesc in alta localitate. I-am zis ca-l plac, el la fel si m-a intrebat daca vreau sa stau cu el, si am acceptat. In aceea zi a fost foarte de treaba, se comporta super dulce cu mine, ma tinea numai in brate, ma pupa, alinta etc, lucru ce pe mine m-a cam uimit avand in vedere ca era inconjurat de toti prieteni lui si stiam ca de obicei un baiat nu se comporta asa frumos cu iubita in fata prietenilor. Si in timpul cat a fost plecat, adica de luni pana vineri am tinut legatura la telefon, vorbeam mereu, numai el ma suna, dar vineri cand a venit si s-a vazut inconjurat de prietenii lui se comporta foarte ciudat, abia daca ma mai baga in seama, iar eu eram suparata, se vedea foarte clar pe fata mea si nici macar nu venise la mine sa ma intrebe ce am patit, lucru ce pe mine m-a durut extrem de mult, fiindca in ziua in care ma intrebase chestia aia se comportase foarte frumos, iar cand venise se schimbase brusc. L-am luat deoparte tot vineri sa il intreb ce a patit de nu ma baga in seama, iar el mi-a raspuns ca cica e nervos din cauza unui prieten ce-i da sfaturi de parca prietenul lui ar sta cu mine si nu el.in fine, dupa toate astea am plecat spre casa, la bunici bineinteles, iar el a ramas cu prieteni lui si s-au dus la bar sa bea si ca de obicei s-au imbatat toti, mai putin 2 baieti. stiu chestia asta fiindca eu pe la 10:30 am ajuns acasa la bunici iar el m-a sunat la 11 sa ma intrebe ce fac si am inteles de la unul dintre baietii care nu erau beti ca marius, iubitul meu, asa il cheama era mort aproape, lucru ce l-am sesizat si din felul cum vorbea la telefon si alte chestii, adica ii ziceam eu in gluma ca fac plaja la lumina lunii la care el: vin si eu sa te vad dar doar sa fii topples ca cine stie poate te si f*t, ultimul lucru ce m-a cam deranjat putin, avand in vedere ca el nu e de obicei asa ci doar cand bea, si mai mereu cand bea am inteles ca se imbata lucru ce mie nu prea imi convine. Dupa toate aceste lucruri petrecute vineri, sambata nu am mai iesit fiindca am avut treaba a venit si mama cu tata si am avut si alti musafiri, dar am vorbit putin cu el prin mesaje, iar duminica am plecat de la bunica de la tara pentru ca trebuie sa-mi fac niste analize si acum nu stiu cand ma voi intoarce. dar reala problema este ca nu prea stiu ce sa fac cu el...adica nu inteleg de ce in aceea zi s-a comportat asa ciudat cu mine si nu m-a bagat mai deloc in seama, avand in vedere ca pana atunci fusese super dulce, si vorbeam mult la telefon, iar de cand am venit inapoi in oras nu ma mai sunat deloc ci doar pe mess am mai vorbit putin...nu prea stiu ce sa fac, imi e teama sa nu se comporte in continuare asa, adica sa nu ma bage in seama etc. ma gandeam ca daca se intampla asa sa ii raspund si eu cu aceeasi moneda, sa vad ce se intampla pana la urma, dar nu stiu daca aceasta este cea mai buna solutie, de aceea va cer sfaturile, ce ar trebui sa fac in situatia asta? dau funda si vot happy

Răspuns Câştigător
| Castiel a răspuns:

Deci sa inteleg ca "prietenul" tau este un betiv,betiv rau,care e prost hmmm pai sa vedem,poate acel prieten care te place,fiind prietenul lui eu fi spus si acum el prin indiferenta se refera ca vrea sa se desparta de tine,o fi crezut ca ti-ai dat seama singura ca prin indiferenta lui vrea sa se desparta de tine... sau pur si simplu numa simte nimic pentru tine, la varsta asta nu ai ce cere+ca e si super betiv baiatu:-J eu zic sa cauti pe unu care stie ce vrea sau sa ai o discutie sincera cu betivu cand se trezeste, adica dupa 3 zile asa si vezi ce iese, bafta!

4 răspunsuri:
| alexandra_2771 a răspuns:

Plateste-i cu aceeasi moneda
stii tu. indiferenta doarewinking
si daca el tot continua sa se poarte asa, eu zic ca nu se merita. esti tanara
ai toata viata inainte
si nu se merita sa stai langa o persoana care mai mult te face sa suferi decat de bucura happy
ai grija de tine :*
te-am pupat :*

| Sicmao a răspuns:

O singura concluzie am tras, ala o sa ajunga betivan.

| bombonik_2309 a răspuns:

Daca la 14 ani bea si se imbata, este de rau! Eu zic sa vorbesti serios cu el, sa-l intrebi de ce se comporta asa.

| AlyCorina explică:

Am uitat sa specific ca eu am 14 ani, iar el tot 14 are