| CristianaMaria a întrebat:

Am mai scris eu de iubitul meu fără maniere care e e la minte ca un copil de 16 ani. S a mai schimbat după ce i am atras atenția și-a mai revizuit din proastele obiceiuri dar a mai rămas unul care ma deranjează. Nu se oferă sa ma ia cu mașina. De Valentines day, mi-a adus flori(lucru pe care nu l ar fi făcut niciodata pentru ca urăște florile dar a zis ca vede ca pe mine ma fac fericita) și m-a dus la restaurant. Ce m-a deranjat a fost ca el a venit cu taxi(neavând mașina momentan) la restaurant și eu am venit pe jos. Alta faza a fost când a plecat din tara (eu am rămas la el pana când a plecat) și la despărțire mama lui l a dus la aeroport cu mașina și înainte de plecare el ma întreabă dacă merg pe jos când ma întorc la cămin. Mi se pare urat gestul asta. El nu isi da seama sunt 100% sigura ca habar nu are ca nu e ok dar mi și jenă sa ii spun. Nu vreau sa ma creadă vreo prințesă sau ca vreau sa profit dar sunt chestii de bun simt. Adică chiar ii era greu dacă tot pleacă cu mașina sa facă un drum în plus sa ma lase și pe mine. Ma simt oarecum prost pentru ca eu am stat la el și tot sa fim împreună și el nu face o chestie măruntă. Cum sa remediez problema asta? Nu știu cum naiba as putea sa ii zic fără sa interpreteze greșit cum ca as vrea sa fie la cheremul meu sau ca profit ca el are mașina. Dar eu iau exemplu de la iubitul colegei mele care vine cu mașina pentru orice. Nu i ar da voie sa vine pe jos nici dacă îl roagă ea sa nu vina și al meu e exact opusul fuge de mașină ca de naiba și e fan bicicleta sau mers pe jos

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate-i zgarcit si evita sa cheltuie bani pe benzina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii nu se schimba si daca tot încerci devin frustrați și te schimba ei pe tine la propriu: cu alta.Pe iubit ori il accepți asa cum este ori il lasi.Nu te mai compara cu altele

| CristianaMaria explică (pentru anonim_4396):

Nu e asa. Fața de cum era înainte și a schimbat enorm de multe obiceiuri și tot ce i am spus ca ma deranjează a schimbat. Femeia modelează bărbatul de lângă ea. Asa a fost mereu și nu e ok sa accepți orice și sa nu ai un cuvânt de spus pentru ca altfel o sa faci mereu cum vrea el

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristianaMaria):

Păi de fapt tu vrei sa faca ce vrei tu nu invers

| Maikol a răspuns (pentru CristianaMaria):

Ai dreptate, femeia modeleaza barbatul, nu il "creeaza". Tie ce iti place la iubitul tau? Fizicul? Si cam atat? Nu orice piatra ce o slefuiesti devine diamant. Am cunoscut persoane mature care au incercat sa modeleze si au reusit dar doar pe moment, trebuie sa faci compromisuri in viata, dar au si astea o limita pe care trebuie sa o impui tu. Seara faina!