| DeDeniisaa a întrebat:

am o problema... părinții mei sunt despărțiți de 4 ani mama este în Spania și eu am decis sa rămân cu tata în România. De la un timp este foarte dur cu mine la modul ca ma bate, ies vânătăi din casa cu nasul spart... Am și eu vina mea, dar totuși nu mi se pare normal sa ma agreseze în acest fel. Mama îmi tot spune sa ma întorc la ea dar de fiecare dacă când vreau sa ii spun ca vreau sa ma imbrac. ori ma gândesc la tata și mi se face mila deoarece îl iubesc și nu știu dacă as putea sa îl las singur. Niște sfaturi va rog?

6 răspunsuri:
| miolina a răspuns:

Ai serviciu? De ce te bate? Nu il asculti? Apropo, cum stie un tata sa-si educa propria fiica? Poarta-te ca un soldat. Sa fii isteata, sa ai idei convenabile ca tatal tau sa nu te mai bata, un fel de a-i inchide gura.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| GYGYLATINO a răspuns:

Si eu te sfatuiesc sa te muti la mama ta denisa iti va fi mult mai bine stiu ca ti si la tatal tau dar un tata bun nu si bate niciodata copilul toti facem greseli dar tu daca spui ca te bate des ar trebui sa faci o plingere la politie stiu ca e greu dar nu are dreptul sa te bata mult succes

| Correct a răspuns:

Cati ani ai?

| DeDeniisaa explică:

| QueenStore a răspuns:

Cred că ar trebui să mergi la mama ta. tatăl tău nu te merită dacă te bate! Sfatul meu e să pleci curând de acolo!