| gabriela12 a întrebat:

Am o relatie de peste 1 an si am inceput sa ne plictisim foarte tare. Eu cel putin ma plictisesc de si mai mult timp, dar el nu realizeaza si nu face nimic ca sa ma scoata din rutina. De iesit, iesim destul de des, insa doar putin prin cartier sau in fata blocului, de cele mai multe ori seara. El mai iese cu prietenii si uneori am impresia ca la mine vine gata obosit si nu mai are chef de nimic. Dar chiar si odihnit, am observat ca nu are chef si nici idei sa faca ceva. E foarte lenes, ar sta toata ziua in fata calculatorului. Dar niciodata nu a zis "hai sa mergem acolo". Mereu se plange ca ne plimbam prea mult in rarele ocazii cand iesim la o tura de oras. De scos la un suc, nu stiu ce e ala. A facut si el ca toti baietii la inceput niste gesturi frumoase ca sa ma cucereasca si dupa aia gata, crede ca ma are garantat si nu mai trebuie sa ma cucereasca. Dar incepe sa mi se acreasca. Nu m-a mai scos demult la o plimbare, ceva, altfel. Eu am avut multe idei, dar cu greu am reusit sa le pun in aplicare, pe unele chiar deloc. Chiar sunt suparata. Nu m-am mai distrat deloc de foarte mult timp, cel putin nu cu el. Si e trist asa. Stiu ca ma iubeste si il afecteaza ca nu sunt multumita, dar parca nici sa imi acorde mai multe atentie nu stie.
Si pe deasupra, m-am implicat mult in relatie si mi-am cam neglijat unii prieteni. Unii sunt plecati in vacanta si m-am trezit singura cuc.
Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Mihaela19 a răspuns:

Mai Ionut, nu vezi ca fata zice ca ea vrea sa iasa, dar daca nu are cu cine vorbi ce sa faca?!
Cu cine sa vorbeasca daca nu are cu cine.hee hee

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ce ar fi daca i-ai propune tu sa iesiti pe undeva, asta dupa ce ii vei fi spus ce te doare?

Răspuns utilizator avertizat
| yonutz1 a răspuns:

Pai incearca sa ii zici ca va cam plictisiti si mai iesiti si in alte locuri din cand in cand. Spune-i tu hai acolo, hai acolo etc. Tu trebuie sa stii ce sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa discuti cu el liber si sa ii spui toate aceste lucruri in fata. daca nu o sa comunicati si nu o sa faceti unele schimbari o relatie frumoasa de un an se poate ruina intr-o clipa. vorbeste cu el si gaseste o solutie impreuna cu el.comunicarea este cheia. sper ca ti-am fost de ajutor

| Ralluca25 a răspuns:

Heeei. De ce nu vorbiti si incercati sa rezolvati problema impreuna ca doar sunteti un cuplu. Spune-i si neplacerile tale ca doar nu esti robot sa stai numai in casa sau sa te plimbi doar prin cunoscutul cartier. Daca nu vorbiti unul cu altul cine stie poate ajungi sa-l inseli laughing) :d sau invers. Se poate intampla orice! Discutati, incercarea moarte na-re! Baftaa. thumbs up

| cristina117 a răspuns:

Dupa parerea mea, relatia asta nu o sa mai functioneze mult. Daca unul dintre voi nu se implica in relatie, aveti probleme.

| Mihaela19 a răspuns:

Gabriela, incearca sa stai de vorba cu iubitul tau, incearca sa ii aduci aminte de primele momente petrecute impreuna, de vremurile frumoase in care va intelegeati super bine. Discutati pe tema asta. Normal ca intervine rutina daca nu faceti nimic special,, sau frumos impreuna. Incearca sa il faci sa te inteleaga si sa iti acorde mai multa atentie. happy