| Alina_Stefana_1994 a întrebat:

Am o sora de 13 ani care e indragostita de unul de 16. Numai ca si acel baiat s-a indragostit de ea. Ma tot intreaba daca nu e o problema cu varsta..Eu ii zic mereu ca e decizia ei, dar nu ma lasa in pace. Ce pot sa ii mai spun? E bine ce face? ...chiar nu stiu ce sa-i mai spun.

7 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Nu este o problemă dacă vor fi fericiți împreună, problemă ar fi dacă există un interes, beneficiu sau ar fi ca posibilitatea ca ei să pună plăcerea pe primul loc.

Să ai grijă de ea happy.

| pastru009 a răspuns:

Buna.Spune-i ca varsta nu conteaza+este normal ca o fata sa fie mai scunda sau mai tanara decat iubitul.
Stii cum se spune: "Dragostea este nemarginita si fara varsta.Aceasta nu se stinge niciodata."
Sper ca te-am ajutat si pe tine si pe ea.
P.S. : Spune-i ca si baiatul o place pe prietena ta ca poate nu stie, si asa va avea mai multa incredere in ea.
Funda?

| ღBelieveInHopeღ a răspuns:

Sa sti ca nu este o problema cu varsta deoarece daca ea chiar vrea sa fie cu baiatul acela sa fie. Daca baiatul avea 19 sau 20 si ceva de ani atunci era o problema pentru ca intre fata si baiat daca vor sa aiba o relatie, baiatul trebuie sa fie mai mare decat fata cu maxim 5 ani. Depinde de sora ta daca vrea sa aiba o relatie de durata cu baiatul acela. happy

| xxGhost99xx a răspuns:

Diferenta de varsta nu este o problema, atata timp cat nu este una exagerata ( de exemplu ea 13 si el 25 ) si sa nu se gandeasca de la 13 ani la relatii intime pentru ca nu va fi pregatita

| Mytsaa a răspuns:

Spune-i ca varsta nu conteaza, ca diferenta aia de 3 ani nu e chiar atat de mare dar in acelasi timp atrage-i atentia sa fie atenta in tot ce facetongue

| MuzicaBooM a răspuns:

Este foarte indragostita si nu stie ce sa faca.Cand iubesti pe cineva numai la el te gandesti si vrei sa faci ceva de gen OMG! Ii spui ca daca ea chiar il iubeste, nu are nimic varsta! Dupa parerea mea, nu trebuie neaparat sa fie impreuna cu unul de varsta ei...winking

| Anelym a răspuns:

Dragoste nu are varsta cum s-ar zice..Pai nu cred ca e sfarsitul lumii daca se iubesc insa sa ai grija ca sora ta sa nu faca o greseala pe care sa o regrete toata viata.If you know what I mean. Incurajeaz-o si fi alaturi de ea orice s-ar intampla ajut-o sa aiba mai multa incredere in ea..Acum nu stiu cu me baiatul sa nu cumva sa o faca sa sufere straight face Oricum sprijin-o indiferent de decizie si nu o ignora big grin