| ScapaMaDeEa a întrebat:

am o viata nenorocita. Tata a aflat mai de mult ca mi-am facut prieten (sunt cu el de 1 an ne respectam, ne iubim etc!) Atat mi-a trebuit caci am fost amenintata cu bataia etc. Am suferit mult dar nu m-am despartit de el. Acum ma pomenesc cu tata dintr-o data ca daca nu-l lasa in pace ma omoara si ma da afara din casa. Cum sa scap? E o poveste lunga, revin cu detalii pe parcurs! Sunt distrusa, am 14-15 ani. (p.s: am rezultate minunate la scoala)

33 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
la inceput incepusem sa iti dau crezare, dar spre sfarsit, am observat ce varsta avem..pai dupa tine, crezi ca e normal sa ai prieten de la 13 ani? si viata sexuala? doamneeeee, chiar nu va inteleg..nu se poate trai fara sex pana la 17-18 ani? de ce credeti ca tot ce faceti voi e bun, si ce zic parinti e un dezastru? e normal ca parinte sa reactioneze asa.voi vreti sa descoperiti totul la 13 ani? la 18 ani ce mai descoperiti? divort/partaj/scandal etc?
un sfat parintesc? lasa "libertinajul" si tinete de scoala si de parinti ca nu iti vor raul, e spre binele tau si tot ce fac parinti fac pentru binele vostru sa va fie bine in viata.ce faceti voi acum se numeste DESFRAUstraight face
O seara bunahappy

| DimLight a răspuns:

Cum a spus ale2000mi - si poate lui taicat-o ii e frica sa te lase insarcinata dar nici asta n-ar fi un dezastru se poate face avort, in fine daca prietenul tau chiar e ok, nu golan si tatal tau nu poate sa accepte ideea probabil e cam prost, cu prostii nu te pui laughing

| anonymus12345 a răspuns:

Daca tatal tau nu il vrea, inseamna ca el considera ca nu e potrivit pentru tine.S-ar putea sa aiba dreptate, iar tu nu poti sa vezi, deoarece esti prea indragostita de el.

| tuGatita a răspuns:

Prosti ca taicatu am mai vazut. Nu te supara, asta e adevarul. Nu incerca sa vorbesti cu el, nu te va asculta. Lu' taicatu nu-i pasa decat de el. Poate ca el nu e fericit si nu vrea sa fii nici tu. nu il mai baga in seama. sa vedem, te omoara? te da afara? nu as crede

| Azµre a răspuns:

Degeaba ai rezultate la școală nu ai rezultate la cap! Aici e problema ai 14 ani! Nu trebuie să ai prieten! După 17 ani în sus poți să ai!

| Fiction a răspuns (pentru Azµre):

Care e problema ta? E viata ei personala.Totusi..pentru faptul ca la 15 ani are prieten tatal ei o ameninta cu moartea? Ti se pare ca omul ala e intreg la cap? Mie sincer nu mi se pare normal.

@ScapaMaDeEa, poate ca ar trebui sa suni la protectia copilului.Desparte-te de baiatul acela, sunt destui pe lumea asta.Ce e mai pretios pentru tine:propria viata sau prietenul tau? Gandeste-te putin.

| Azµre a răspuns (pentru Fiction):

Lasă-mă cu texte din astea... în ziua de azi gata niciun părinte nu are voie să dea o palmă copilului... să fim serioși tu asculți în gura ei? are 14 ani pentru dumnezeu ce vrei să se și fută la vârsta asta

| ScapaMaDeEa explică (pentru Fiction):

Sincera sa fiu, e destul de greu ca in ziua de astazi sa-ti gasesti iubirea adevarata! Gandeste-te cat dureaza in medie o relatie, 1 luna, 2... E ceva minunat sa ai o relatie de durata cum am eu, nu mi-a cerut nimic, ma respecta, ma iubeste... ma lasa sa invat si e pentru mine ca un frate! Nu suntem cei care, atunci cand ies de la scoala "se duc in boscheti", sincer. Tatal meu mi-a spus sa gandesc cu capul nu cu sufletul. Avem bani suficienti. DAR AI MEI SUNT NISTE MATERIALISTI SI LUCRUL ASTA MA INGROZESTE!

| Fiction a răspuns (pentru ScapaMaDeEa):

Ugh.Urasc persoanele materialiste.Cred ca doare foarte tare sa te desparti de persoana iubita.Dar macar pentru o perioada scurta.In care poate gasesti o cale sa rezolvi problemele.Bafta! Imi pare rau pentru tine. sad

| Azµre a răspuns:

Good one!

| Fatamuntilor a răspuns:

Pe cavantul tau ca ai o viata nenenoricita...Sunt oameni care traiesc pe strazii, bolvavi, copii ai nimani
Tu din fericire ai un acoperis deasupra capului, esti sanatoasa si are cine se ocupa de tine.
In mod normal tati de fete sunt mai grijulii cu fetele lor.E foarte bine asa.Mai tarziu ai sa-i multum, ai face bine sa-l asculti.Si crede-ma faza cu datu afara din casaa facut-o doar sa te sperie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l pe tatal tau putin, pentru ca o sa regrete tot ce ti-a facut, deoarece e tatal tau, si continuati viata ta alaturi de iubitul tau si tine-te si de scoala.cand tatal tau te va ierta prezinta-l pe iubitul tau si SIGUR il va accepta.
SPER CA TE-AM AJUTAT!
funda?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu citesti ce scrii? cu ce vrei sa se intretina? iubirea nu tine de foame.

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Halal raspuns si suport moralstraight face frumoasa incurajarestraight face ai raspuns pentru amarata de fundita?
Offffstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renunta la prietenul tau.Sau spune-i tatalui tau ca v-ati despartit.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Insa ai o problema cu capul si una cu inima.cu vapul, poti rezolva daca gandesti si vorbesti cu el aducandu-i aminte ce varsta ai si ca poate avea incredere deplina in tine.dar daca ai facut ceva naspet cu asa zisul iubit, si taicatu, a aflat, fiindca de obisei baietii se lauda iar fetelor le ies vorbe, e mai greu.la 14-15 ani voi vorbiti de dragoste, dar nu prea e.la voi dragostea, e dulce, puternica, sublima, dar lipseste cu desavarsire.fiindca daca-i spui tu lu pretenarul tau; parintii mei vor sa te cunoasca si sa discutam despre viata sexuala si despre impreuna pana moartea ne va desparti, vei ramane fara iubit in secunda unu. vrei sa pariem?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu zic sa nu faci faza cu cutitul.fiindca iti tai toate firele.iti tai creaca de sub picioare.nu te sfatuiesc.sincer daca ai fi a mea cat ai sa reusesti? te tai la o mana.dar iti pun un garou, si pana vine salvarea, te salvez eu cu o vergea numai buna de adus mintea la cap.fiindca acuma e fugita probabil undeva mai jos de brau.

| vangaelis a răspuns:

Dar baiatul cati ani are?

| Romeo44 a răspuns:

Spune-i tatalui tau ca nu iti vei strica notele.Nu o sa te omoare orice om cu minte nu ar omori pe cineva din cauza asta. Daca nu merge sa vorbesti cu tatal tau normal(ca oameni)adica sa spuna ca te bate sau ca te omoara, spune-i ca o sa te desparti de acel baiat.Tu nu vei face asta, poti sa te intalnesti cu el la scoala, dupa scoala vezi tu cum faci. Daca vrei sa mai vorbim asta e id-ul meu:id_alex99.

| KatyyLWA a răspuns:

Mama ta e plecata, sau parintii tai sunt divortati? Daca sunt divortati ai putea sa mergi la mama ta, desi nu e prea bine sa fugi de probleme. Ai putea incerca si la o alta ruda, sa locuiesti la ea, sau macar sa vorbesti cu ea.

| Capriciu a răspuns:

Buna! Incearca sa vorbesti cu tatal tau sa ajungeti la un punct comun explica-i ca nu este nimic de care sa is faca griji.Adui aminte si de rezultatele de la scoala si spune-i ca il iubesti mult si nu poti ca sa te desparti de el ca te respecta si nu-ti va face rau. Spune-i ca orice treaba de facut pe acasa o sa o faci si o sa il asculti (pe tatal tau), poate te asculta si se schimba situatia.Bafta!

| ale2000mi a răspuns:

Pai vorbeste cu tatal tau, si spune-i asa : "Tata, daca ma iubesti, macar incearca sa il cunosti,, si dupa sa vorbim daca vom ramane impreuna sau nu ", si dupa veti mai hotara, si asta nu o spun din propria experienta, si pentru ca vreau sa ma fac psiholog. Revenind, tu daca sti ca iubirtul tau e un baiat bun, atunci nu cred ca ar trebui sa iti faci ata de multe griji, si daca e de acord, sa iesiti impreuna la film, sa il inviti pe la tine, si, sa il informezi pe tatal tau, caci atunci nu va mai avea dubi impotriva relatiei voastre, dar un sfat: pentru ca te lasa sa iesi cu el, sa nu iti schimbi compostamentul si sa crezi ca iti vor da tot, caci daca crezi asta, mai rau vei face in viitor, dar oricum, noroc cu tatal tau!

| Zacram a răspuns:

La vârsta ta cu de astea și eu te-aș omorâ. :*

| Yashmine a răspuns:

Prezinta prietenul tatalui tauca sa vada cat va iubiti si daca nu merge cu vorba buna lasa-l in pace o sa-si revina dupa un timp

| ScapaMaDeEa explică (pentru Yashmine):

A spus ca-mi taie capul, ca nu ma mai tine in scoli inalte, ca ma dezmosteneste! Lucruri care m-au durut si m-au facut sa cred ca sunt facuta de un MONSTRU! Nu sti si nu-ti poti inchipui cat m-au ingrozit vorbele sale...In loc sa se comporte asa, mai bine l-ar preocupa faptul ca mi-am pierdut increderea si dragostea pentru tatal meu, m-ai bine l-ar preocupa faptul ca fiica lui il uraste! sad

| Yashmine a răspuns (pentru ScapaMaDeEa):

Atunci e dus cu pluta taicato rau de tot, vorbeste cu mama ta sa vorbeasca ea cu el, daca nu intrerupe relatia mai tarziu o sa-ti prinda bine

| Azµre a răspuns (pentru Yashmine):

Sunteți fenomenali niciun părinte cu capul pe umeri nu va accepta așa ceva la vârsta ei!

| ScapaMaDeEa explică (pentru Yashmine):

Mama e mai rau. Ea e cea care l-a determinat pe tata sa fie atat de dur cu mine. Daca ea isi tinea gura, sunt multe de povestit! Am parinti groaznici, o singura palma daca voi primi ma voi razbuna cu varf si indesat, ii voi face de rasul lumii! Pentru ca am indurat atatea, incat imi vine sa ma sinucid! Nu ar fi o faza marfa ca tata sa imi repete ca ma omoara, iar eu sa iau un cutit(de forma) si sa mi-l pun pe vene in fata lui? Si mama si tata merita o "lectie" ca sa inteleaga ca sunt si eu suflet, cu identitate si personalitate nu animal...

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Azµre):

,,viitor de aur tara noastra are''
oare astia ne vor plati noua pensia? nici nu vreau sa stiu!

| Azµre a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Asta e. ce să îi facem acum.

| caramela a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Tare raspunsul Angylaughing

| caramela a răspuns (pentru Yashmine):

Asta nu e sfatstraight face dar va inteleg ..probabil aveti varsta apropiata.

| Azµre a răspuns (pentru caramela):

Sunt duși cu pluta. majoritatea au aceeași vârstă care comentează și normal că la 13-14-15 ani au figuri!