| Laura11Deea a întrebat:

Am sa va spun ceva... care de mult timp ma preseaza... daca stiti sa raspundeti, va rog s-o faceti big grin! Cand intr-o familie poate exista armonie? As vrea sa vad cati dintre voi stiu asta big grin

9 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

Cand oamenii se iubesc, doar atunci.Sentimentul asta, reciproc, iti da siguranta de sine, apreciere, intelegere si aromonie.Cand iubire nu mai exista poti face compromisuri, dar nu ajuta cu adevarat la nimic, doar te pacalesti, traind intr-o continua neliniste sufleteasca.

| zurick a răspuns:

Cand orgoliul nu exista in acea familie.

| CristiB93 a răspuns:

Aici sunt mai multe raspunsuri, cred ca le sti si tu, dar daca te referi la ceva anume, spune atunci.

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Exsista armonie atunci cand membrii acelei familii se inteleg intre ei, cand se ajuta si se iubesc reciproc. Cand petrec timpul impreuna si se distreaza, cum nimeni altcineva nu o face! Armonie e atunci cand te uiti seara la un film cu familia si mananci floricele apoi va ia somnul unul pe altul acolo. Dragoste, mai pe scurt!

| Park1Suin a răspuns:

Atunci cand simti caldura si iubire.

| piticelm a răspuns:

Stii cand imi place mie la mine in familie? Cand fratemiu vine in tara si in fiecare noapte ma trezeste cu lanterna,rade,face zgomot, cand ma da jos din pat, cand ma baga in pled si ma taraste prin casa laughing cand este nebunie intr-un cuvant, nu monotonie si tristete, ci veselie big grin

| Bufferia a răspuns:

Cand sunt laolalta exista invcredere iubire iar dumnezeu e in centrul acestor caracteristici
funda?

| ralww a răspuns:

Cand Dumnezeu este prezent in acea familie.winking