| adriana543768654567895334 a întrebat:

Am si eu ceva de povestit despre prietenul meu cel mai bun. Vreau sa stiu de ce se poarta asa de ciudat.

Deci am devenit buni prieteni dupa ce eu i-am zis ca nu vreau sa fiu cu el si am ramas cei mai buni prieteni. Asa... i-am dat nr meu de telefon si i-am zis sa nu-l dea la nimeni. nu l-a mai dat. el sta in sat si acolo sunt multi baieti si de aceea nu vreau sa afle si eu nr meu.
Bun... cand ii trimit mesaj nu prea imi raspunde. si daca imi raspunde vb ce vb si dupa aia nu mai imi raspunde ori imi raspunde ft ft greu. Daca imi trimite el mesaj primul si nu-i raspund imi spune ca "de ce nu raspunzi? esti suparata pe mine si naa eu tot timpul i-am raspuns. Mi-a zis intr-o zi sa il sun ca el nu mai are minute. L-am sunat de ft multe ori si nu-mi raspundea si dupa aia si-a mai inchis si telefonul. Pe mess daca ma bag in seama cu el nu-mi raspunde... si daca imi raspunde vb ce vb dupa aia zice ca are treaba si trebuie sa iese. Daca eu intru pe mess dupa el, se baga in seama cu mine numai daca am webu la status.

I-am trimis un mesaj cu ce ma deranjeaza la el si i-am spus ca el cateodata vb cu mine numai cand are chef. Eu niciodata nu l-am lasat balta. Si de foarte multe ori imi spunea ca e ft gelos da nu stie de ce. Mi-a zis ca ii este frica, ca o sa il las pentru doi baieti care sunt mai mari ca el si el crede ca eu ii plac pe ei si pe el o sa-l las balta. Dar cum sa nu il las daca se poarta asa? Eu nu inteleg de ce se poarta asa?

Nu mai are chef de mine sau dc?
P. S : el mi-a zis ca ma place, si ca tine la mine, si ca ma iubeste mai mult decat o prietena. Dar nu prea se vede.

Nu vreau sa par o disperata, dar vreau sa imi acorde putin mai multa atentie. El este departe. este de la tara de la mine.

Voi ce credeti? Orice sfat e bine primit. Multumesc mult.

5 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Nu înțeleg ce nu pricepi. L-ai refuzat. Un băiat se simte ca ultimul rahat când e refuzat dar mai ales atunci când fata vrea să rămână prieten cu el. Știi ce-i spune lui asta? Că îl consideri urât! Dacă vrei să îi fii prietenă dar nu împreună cu el înseamnă că moralmente îl placi dar nu te-atrage. E frustrat, cum ai vrea să se poarte? Te miri de o situație absolut normală, ceea ce te face cam aeriană.

| adriana543768654567895334 explică:

Si am uitat ca dupa ce i-am trimis mesaju ala cu ce ma deranjeaza la el nu mi-a raspuns ca avea telefonul inchis. si cred ca nici acum nu si l-a deschis. laughing.

| RaZzzWaNnn a răspuns:

Spune-i ce te deranjeaza, spune-i ce vrei de la el, si daca refuza, eu zic sa-l lasi, pentru ca iti pierzi si timp si te mai si consumi pentru nic.

| gabitza_5364 a răspuns:

Pai inseamna ca te place iar o persoana i-a spus sa t lase in pace

| emii25 a răspuns:

Te sfatuiesc sa ai o conversatie serioasa cu el...si sa-i spui tot ce nu-ti convine l el.nu sa-i dai mesaj.si dupa. lasa-i ceva timp.si daca tot are acelasi comportament. cred ca ar fi timpu sa te indepartezi de el, pentru ca nu merita timpul pierdut