| countryg1rl3 a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat. Am de ales intre doi baieti la care tin si fiecare imi ofera altceva. Nu ii iubesc insa. Nu stiu ce sa fac! Unul a fost plecat mai mult timp iar acum se intoarce in tara. Intre timp eu am avut o relatie cu celalalt... urat, urat! Stiu! Fara critici, ati putea sa imi dati un sfat? In functie de ce ati alege din doi baieti care va plac? Multumesc frumos!

15 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Spre binele amândurora, nu alege pe niciunul dintre ei!

| DakotaRoyse a răspuns:

Vezi cum se comportă cu tine cel ce revine în ţară. Dacă va fi tot ok între voi şi ştii că nu va pleca din nou în scurt timp, dă-l la o parte cumva pe celălalt, dar rămâi prietenă cu el. Nu-i spune că tu îl dai la o parte din cauză celui ce s-a întors.
Dacă cel ce se întoarce nu mai e la fel ca înainte, rămâi cu cel de aici. Baftă.

| Noctzia a răspuns:

Eu am citit intr-o revista ca daca nu te hotarasti intre 2 baieti inseamna ca nici unul nu este potrivit pentru tine dar stiu ca tu ai nevoie de un raspuns mai serios si asi putea sa iti spun ca daca ai avut o relatie cu X si nu ti-a placut incearca sa ai o relatie si cu celalalt si vezi cum este. Daca nu iti place nici cu celalalt inseamna ca ce am zis eu ca nici unul nu este potrivit este adevarat. Sper ca t-eam ajutat desi eu nu ma prea pricep la baieti.

| DarkShina5566 a răspuns:

Pai daca nu ii iubesti ce rost are sa ii faci sa sufere? Daca ei afla ca nu ii iubesti (ma rog afla la un moment dat fiecare) iti dai seama ca s-ar putea lasa cu scandal, nu-i asa? Sfatul meu e sa vorbesti cu ei si sa le explici ca nu simti iubire pentru ei.Incearca sa ramai prietena cu ei.Gaseste alt baiat de care sa te indragostesti.

| Quibblo a răspuns:

Eu as alege baiatul care ma face sa simt bine,ma face sa rad,are grija de mine,incearca sa nu ma supere,care este langa mine cand am nevoie de el si ma intelege, chiar daca nu arata prea bine, important e sa te intelegi cu prietenul tau si sa va respectati.

| Anonima_3560 a răspuns:

Cica ``urat! urat``laughing)sigur nu-l placirolling on the floor dar sa stii mai conteaza si ce-i in sufletul omului. daca ala din alta tara a venit in RO si pleaca iar pai. nu stiu. sa nu iti pierdzi timpul de geaba. intreaba`l daca ramane, ramai cu el(cu cel din alta tara) daca nu, si tie ti se pare ca ala ``urat, urat`` poate sa iti ofere ceva mai special ramai cu el dar totusi nu iti e rusine cu el p stradarolling on the floor)dar toootusi, daca se poarta frumos cu tine si tine la tine, pastreaza`lbig grin.

SPUNE`NE CE AI FACUT:*PWP! MULTA BAFTA!

| Anonima_3560 a răspuns:

``nu stiu! ce ma doare e ca orice as face cineva sufera. tin la amandoi. fiecare imi ofera altceva, unul imi ofera iesirea din monotonie, lipsa grijilor si o viata wow.``e ala urat nu e asa?laughing e pe`la alege`l. se face el frumos ca tine. asta e si situatia mea, fiind vb intre noi :* big hug se cunoaste ca ti la el dupa cum vb despre el big grin. dar dupa mine pastreza-l p ` ala de mai sus. si ala din alta tara eu zic ca tin`l de amantlaughing) si nu`i da u papuci, da`i motive sa se desparta el de tinebig grin daca nu, din cate ai spus sta putin in RO. ramai si cu el sau cum iti e tine mai bine, cum te tine inima. mai povesteste`mi :* pup. spune`mi ce ai fqt:*>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai alege baiatul pe care il iubesti, care iti face inima sa tresara atunci cand ii auzi vocea, care te respecta si te iubeste la randul sau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca unul te f.esi celalalt iti da bani? iar tie iti plac amandoua? pai cauta unul sa-ti ofere ambele.

| blackangel96 a răspuns:

Pai depinde de ce simti tu chiar daca-i placi si nu-i iubesti

asa ca fa ce iti sp inima sau daca nu lasa-i pe amandoi ce nu mai sunt baieti frumosi pe acolo

mult succes :*
si paste fericit!

| ponicaa a răspuns:

Pai da e normal sa ramai cu acela mai dragut
bafta

| Ram_3612 a răspuns:

Descrie putin relatia ta cu cei doi, sa ne putem da cu parerea.Adica cum se comporta fiecare si ce te face sa-l placi?

| adina_8548 a răspuns:

Daca nu ii iubesti spune-le ca nu vrei sa fi cu nici unul din ei!

| countryg1rl3 explică:

Pfff recunosc ca sunt noua pe site, dar, prin "urat, urat" ma refeream la urat din partea mea laughing
sa va explic. am fost cu primul timp de 4 luni: eu intr-un oras, el in altul. dupa 4 luni el a plecat in lume. am ales sa ramanem impreuna, sau cel putin sa incercam. intre timp eu am dat de altcineva care imi ofera un sprijin moral fantastic... acum, dupa 4 luni, primul trebuie sa se intoarca in tara si eu sunt pusa in fata unei decizii: a alege intre iubit si amant? nu stiu! ce ma doare e ca orice as face cineva sufera. tin la amandoi. fiecare imi ofera altceva, unul imi ofera iesirea din monotonie, lipsa grijilor si o viata wow. celalalt in schimb, chiar de nu imi ofera toate astea, imi este confident si prieten inainte de toate.
printre altele, primul pleaca din nou peste doua luni.
multumesc frumos pentru toate raspunsurile! sunteti fantastici!
Un Paste deosebit de frumos!

| countryg1rl3 explică:

Practic trebuie sa fac o alegere intre siguranta financiara si o viata roz din punctul asta de vedere si un prieten adevarat... voi ce ati face?