| monikutza a întrebat:

sotul meu a plecat de curand din tara eu am ramas doar cu fetita, spuneti-mi ce as putea face ca imi este foarte greu, nu ma pot obisnui fara el...nu stiu daca o sa pot sta mult timp...plang in fiecare seara cand vb la tel. dati-mi un sfat cum sa trec peste asta.va multumesc

11 răspunsuri:
| tabittha a răspuns:

Gaseste-ti un hobby daca nu ai un job destul de solicitant, ca sa-ti distraga gandurile de la recenta separare. Faptul ca te suna in fiecare seara trebuie sa-ti ofere o oarecare siguranta si alinare. Focalizeaza-ti atentia asupra fetitei si a altor lucruri care iti plac. Cu timpul, o sa te obisnuiesti, insa parerea mea e ca ar trebui in acest timp sa lucrezi tu cu tine sa devii o femeie mai independenta si realista.

| niknip a răspuns:

Incearca sa iti ocupi timpul, sa nu te mai gandesti ca el e departe; intalneste-te mai des cu rude, prietene; iesi in oras cu fetita; citeste, etc.
Nici sotului tau nu ii este mai usor avand in vedere ca el este printre straini.ai multa nadejde si curaj ca va fi bine.
Ma gandesc ca tie greu acum dar in curand o sa te obisnuiesti.curaj!

Răspuns utilizator avertizat
| Skylar a răspuns:

Check za matrimoniale bai

| dannys a răspuns:

Cum iti este tie asa ii este si lui.In primul rand gandeste-te ca a plecat pentru voi sa va fie voua bine si sa ii asigure fetitei un viitor bun. Ocupa-ti timpul cu ceva si sa vezi ca nu o sa te mai gandesti asa des la el,du-te cu fetita pe la tara, in parc, citeste o carte si asa o sa treaca timpul mai repede.

| BESTNICK a răspuns:

Linistea pe care o cauti tu nu o vei gasi la nici un sfat de la noi stii bine.fi tare gandeste-te ca nici lui nu ii este bine fara tine si faptul ca te aude plangand nu ii usureaza situatia.gandeste-te ca va fi bine si ca el a plecat pentru voi pentru familie, ai grija de fetita ta si fi-ti puternice. mult noroc si sa merite plecarea lui si mai ales sa reusiti sa va indepliniti scopul.

| Julia89 a răspuns:

A ce emotionant, imi pare rau dar nu stiu ce sfat sa iti dau pentru ca ma vad in situatia ta si nu stiu ce as putea sa fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu a-ti discutat asta inainte de a pleca? nu i-ai spus ca tu nu de bani ai nevoie ci de barbat langa tine? ca fetita voastra are nevoie de tatic nu de bani? o sa vedeti ca banii nu sant chiar atat de importanti fata ce ti-am spus eu acuma.multi au vazut realitatea cam tarziu. dupa ce au pierdut ce aveau mai scump...pentru bani.imi pare rau.as vrea sa te incurajez dar, asta nu te-ar ajuta.si daca ar fi pentru o saptamana doua da.dar nu stiti pentru cat timp v-ati despartit.

Răspuns utilizator avertizat
| AdelaEmma92 a răspuns:

Cred ca va este tare greu...dar cu timpul o sa va obisnuiti! Cel mai important este ca el va iubeste foarte mult si o sa va duca dorul, iar intoarcerea va fi cu adevarat foarte emotionanta si plina de imbratisari si nu numaiwinkinghappy

| violeta28 a răspuns:

Ar trebui sa faceti tot posibilul sa plecati si voi la el acolo sa fiti impreuna