| Ionika_8664 a întrebat:

am si eu o mare. mica problema sa zicem. Mama mea e plecata in Italia de ceva timp. imi este foarte dor de ea, sunt zile in care ma apuc sa plang. Chiar daca vorbesc cu ea pe messenger la sfarsit de saptamana nu imi este de ajuns. Ce pot face sa treaca timpul mai usor si sa mai uit.dorul de mama e foarte greu.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa iti ocupi timpul cu studiile mai ales iti vor fi avantajoase pentru ca asa ajungi sa faci o carierawinking

| morena a răspuns:

Si eu am fost plecata 6 ani la rand in Italia si am fost nevoita sa-mi las fata! Prima data avea12 ani! Si cede-ma ca si eu ma topeam de dorul ei, iar faptul ca vb la sf de saptamana i-mi dadea puterea sa mai rezist acolo! Binenteles ca eram acolo tot pentru binele ei, al nostru! Ea rezista la fel de greu, ca si tine! Fi cuminte si fa-o sa fie mandra de tine, la fel cum vrea sa fii si tu mandra de ea! Vrea sa castige bani pentru a-ti oferi un viitor mai bun! Fara sacrificii, nu faci nimic in viata! Incurajati-va reciproc, ea vrea sa auda ca te descurci bine, si sa nu o dezamagesti! succes!

| fluturas a răspuns:

Incearca sa te ocupi cu altceva, cand te gandesti la mama ta, gandeste-te ca a plecat in Italia pentru tine si ca o sa vina cat de curand acasa si ea e mandra ca are un copil care se poate descurca si fara eawinking

| Madalina1455684 a răspuns:

Stiu ca e foarte greu.
A mea a fost plecata doar 10 zile iar eu fiind foarte obisnuita cu ea i-am dus dorul foarte mult.
Dar incearca sa faci multe lucruri care sa iti ocupe ziua si sa uiti de chestia asta.
Daca o sa stai toata ziua in casa pe net si o sa vorbesti o ora cu ea si apoi ea o sa iasa de pe mess normal ca tu o sa plangi non-stop. Dar incearca sa iesi mai mult cu prietenii si sa va distrati. E firesc ceea ce ti se intampla.
Dar cu multa vointa trecem peste toate.
Si cand ne gandim cat e de scurta viata si nici in acei ani nu ii avem pe parinti langa noi.sad

| fashionaddict a răspuns:

Buna seara!
Cati ani ai?
Si mama e plecata in Germania de cand aveam 4 ani(acum am 16). Am ramas cu tata, cu care nu ma inteleg si nu vorbesc deloc. Mi-a fost si mie foarte foarte greu.Eu mai am o sora si m-a ajutat mult lucrul acesta.Asteapta ca timpul le rezolva pe toate si mai tarziu ai sa te obisnuieti.
Citeste sau gaseste-ti o activitate cum ar fi canto, gimnastica, lectii de pian... orice iti place tie.
Succes!

| darkmonster a răspuns:

Heii:].
si eu am parintii in Italia.Stiu ca e greu dar trebuie sa te gandesti ca e acolo pentru tine, ca sa-ti ofere un viitor mai bun:]. incearca sa nu te mai gandesti sa-ti ocupi timpul cu altceva:*.
Da`mi te rog id`ul tau si vorbim acolo.
hugs.
>:d

| CristianoRonaldo_5387 a răspuns:

Cum a zis si Iceman e important sa iti termini studiile ca poate o sa iti faci o cariera gen manager sau nu mai stiu eu

| andreibossnr1 a răspuns:

Buna, Am Si Eu Mama Mea Plecata In Strainatate(Anglia) De Laa 5 Ani Si Eu Am 13 Si Mereu Cand Ma Gandesc La Ea Imi Vine Sa Plang Si Ma Opresc Foarte Greu Si Eu Vorbesc Foarte Des Cu Ea Pe Mess, Facebook, Sau La
Telefon... Mereu Cand Termin Cu Ea De Vorbit Ma Apuca Plansul sad.