| Anonim050200 a întrebat:

Am și eu o o problemă...Eu și iubitul meu avem împreună o fetiță de un an jumate, iar de aproape 3 ani locuim cu părinții lui...În ultimele luni eu m-am tot certat cu mama lui si i-am spus iubitului de când m-am certat prima dată cu mama lui, că aș vrea să ne mutăm singuri într-o chirie, dar el mi-a spus că nu e cazul că sigur mă voi împăca cu mama lui, dar de atunci eu pur și simplu nu o mai suport pe mama lui. Se bagă mereu în relația noastră și vrea să știe tot ce facem sau vorbim, i-am spus și lui că vreau să avem intimitatea noastră. Iar de câteva zile m-am certat foarte rău cu mama lui, ba chiar mi-a spus că eu l-am luat pe băiatul lui doar pentru că am rămas gravidă si nu am mai avut ce face, că nu îl iubesc de fapt și tot felul de chestii de genul, iar de data asta i-am spus iubitului meu ca nu vreau sa mai stau sub nici o forma cu părinții lui, dar orice i-aș spune îmi spune că mama lui e bolnavă și că poate muri oricând și că vrea să stea cu ea cât mai e în viață și într-un fel îl înțeleg că e mama lui, dar nu e ca și cum ne-am muta la mii de km distanță. I-am spus că poate veni zilnic la ea, doar ca eu nu vreau sa mai stau cu ea în casă, o simt ca un ghimpe în coaste și nu știu ce să îi mai spun că să înțeleagă că dacă vom mai sta aici ne vom distruge relația, ajutați-mă vă rog cu un sfat, chiar nu știu ce să mai fac.

31 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Dacă tu iti iei nevasta si faci un copil se presupune că esti bărbat în toată firea si nu mai ai nevoie sa stai după fundul mamei asta nu înțelegi tu.
Dar daca si tu stai încă cu mămica la 30 + e de inteles frustrarea ta.
Tu nu ai dat un sfat util, tu ai spus sa tacă si sa rebrde ca asa vrea bărbatul ei si soacra ceia ce nu se face intr-o caznicie dar tu nu ai cum sa înțelegi.Cand formez un cuplu ambi parteneri au un cuvânt de spus si ambi trebuie sa se simtă ok, Nu unu sa stea cu stres si nervi pentru ca pe celălalt il doare in fund.