| justme_9740 a întrebat:

Am si eu o problema, adica mai multe.happy Ma simt foarte singura. Tatal meu a decedat, mama mea nu mai locuieste cu mine, iar prietenul meu este la inchisoare. M-am gandit de multe ori la o sinucidere. Credeti ca asta e o solutie?sad

11 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Incredibil, ai ramas singura, esti pe cont propriu, dar de unde tastezi? Cine iti da voie sa stai o zi intreaga pe net? Fetito, tu esti bolnava, inventezi pentru a ne perplexa pe noi. Eu nu vreau sa te opresc de la o eventuala sinucidere, pentru ca stiu, e o "gluma" tampita. Sinucide-te, dar fa-o, curaj!
P.S.-Fratiilor, la ce pana mea va mai anuntati sinuciderea? Dati-i drumul, timpul e pretios. Astept sa curga stupizii de la naivi.

| CristinaElena96 a răspuns:

Scumpa mea,esti o fata frumoasa sunt sigura,ai toata viata inainte,profita lasa toate necazurile, invata sa treci peste toate.fii puternica pentru ca vointa femeii invinge rezista este cineva sus sa nu uitiwinking sunt sigura ca prietenul tau va iesi:* mama e mama iti va fi alaturi nu-ti fa griji,sufera si ea pentru tine orice parinte sufera pentru copilul sau, iar cat despre tatal sau asa i-a fost scris nu iti fa griji toate se vor rezolva timpul decide pentru noi scumpa mea, si sa nu faci o greseala ...pana la urma suntem oameni stii cum se zice astazi plangi maine razi ai mare grija de tine:*:* si mult succes in viata, sa ai tot ce iti doresti

| claudiea79 a răspuns:

Buna roxy imi pare rau de situatia in care esti.si mie mi-a murit bunica chiar de ziua mea.am iubit-o foarte mult ea ma crescut.sint oamenii care au bolii grave si nu se sinucid.ma bine ai citi o carte buna; ai picta daca iti place.sa mergi la niste cursuri de dans.sa iti gasesti un hobby.sa faci prajiturii; sa mergi prin cismigiu prin gradina botanica; la film la teatru.sa ai o ocupatie.sa iti faci prietene sa iti iei o pisica.sa te indragostesti. iubeste traieste viseaza.scrie un jurnal. poti sa iti faci alt prieten.ti-a murit tatal condoleante.sa fii mindra ca ti-a lasat ceva. tata ma goneste din casa lui doar cu valiza de haine.nu m-a ajutat sa fac un liceu sa am o meserie cu toate ca am probleme cu mersul din nastere. face scandaluri noaptea injura bea se cearta cu mama.imi cere chirie de 3 ani de zile.fii fericita ai casa.in ziua de azi conteaza enorm.ai tot ce iti trebuie.nu te injura nimeni nu tipa nimeni la tine.de ce te sinucizi? de atita bine? ai liniste si casa ta.conteaza enorm in ziua de azi.traieste fa-ti pasiunii dragute.nu cred ca vrei sa stai intr-un cimitir rece si gol plin de morminte si pamint.nu rezolvi nimic. tatal tau s-a dus in rai este un inger a vrut ca tu sa fii fericita. gindeste-te situatia mea este mai grea bunica nu vrea sa stau la ea.parintii ma gonesc.banii nu prea am trebuie sa caut o gazda preturile sint mari.eu am probleme mai multe decit tine. daca vrei vorbim pe mess iti las id-ul meu intr-un mesaj

| Făgăraş a răspuns:

Daca vrei sa vb id meu este sspir_romania! mi-ar place sa vb

| Anonim_4998 a răspuns:

Asta nu este o solutie.Incearca sa-ti faci prieteni sa ai cu cine comunica, sa ai cu cine iesi si chiar poti consulta un psiholog.Asta te va ajuta f mult.

| Filip23 a răspuns:

Nu cred ca sfaturile "gandeste pozitiv" sau "mergi la un psiholog" te pot ajuta. Cred ca un sport, sau o activitate ( daca ai si problema materiale) sunt indicate. De asemenea e important ca in orice loc ai fi, sa incerci sa ajuti si tu, sa iti faci un scop din asta. Peste tot sunt oameni care au nevoie de ajutor, care trec prin dificultati, nu neaparat materiale. Si, decat psiholog, mai bine ai citi vietile sfintilor.

| cristinna23 a răspuns:

Cu siguranta nu! muta-te o perioada la mama ta, pana iti revii si te poti duce la un psiholog. poate o sa te simti mai bine!happy

| cosmin21 a răspuns:

In nici un caz, intotdeauna sa gandesti pozitiv. poti sa iti faci noi prieteni cu care sa stai si sa nu te mai simti singura.

| romeo29 a răspuns:

Viata ti-a fost daruita de catre Dumnezeu. Nu este a ta. Daca te sinucizi este cel mai mare pacat care poate exista pe lumea asta.Nici preotul nu face slujba ca la oamenii de rand.cauta-ti un prieten, doar nu au intrat zilele in sac. Poate vb. scrie-mi pe mess romeocosma29@yahoo.com

| justme_9740 explică:

Hey...am zis ca sunt singura, dar asta nu inseamna ca nu am posibilitati. Am o casa si tot ce imi trebuie datorita tatalui meu, dar acum ca nu mai este nu stiu ce sa mai fac.

| bby16 a răspuns:

Doamne fereste...ai o singura viata.Traieste`o din plin.