| LeEu a întrebat:

Am si eu urmatoare problema.Imi place de o fata de vreo 3 saptamani.Si ea da semne ca ma place. Dar eu nu stiu cum sa ma bag in seama, adica ce sa vorbesc cu ea. Funda, vreau un rasp serios! Multumesc!

12 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

E simplu apeleaza la prieteni, sa vezi ce zice si daca ii place de tine i-ati inima in dinti si cu o floare o inviti sa faceti impreuna cativa pasi sa iesiti impreuna si atunci sa-i zici ca vrei sa o ai alaturi, sa iti fie prietena!

| Bya132 a răspuns:

Cel mai simplu ar fi să îi zici că o placi; ştiu că e greu, dar asta este cel mai bine.
Că tot se apropie sărbătorile, fă-i un cadou de Sfântul Nicolae sau de Crăciun. Dacă eşti suficient de mare, puteţi petrece Revelionul undeva (dar nu neapărat singuri, cu grupul de prieteni) la o terasă sau la un restaurant.

| Bessame a răspuns:

Fa-ti curaj pur si simplu mergi la ea si ii poti cere un id de mes sau i poti propune o iesire in oras i poti spune ca e tare simpatica si te-ai gandit ca nu ai nimic de pierdut daca o inviti in oras.Ca e aiurea sa incerci sa afli prin cineva nr de tel,, id alea pare mult prea prosteasca iddea nici nu sti daca pers respectiva e de incredere si cinesti ce i va zice!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.Eu îţi propun să o inviţi în oraş să mai vorbiţi mai una mai alta.Fă un gest drăguţ şi du-i o floare. Dacă nu vrei să o inviţi în oraş, cere-i ajutorul pentru cadoul de Crăciun pentru maicăta ( astfel vezi ce gusturi are şi petreci şi timp alături de ea) happy

| qpattyx3 a răspuns:

Pai fetelor le place foarte mult sa vorbeasca despre ele.Intreab-o lucruri despre ea si gaseste pasiuni comune, cum ar fi dansul, pictura, muzica, locuri preferate, etc. Poti vorbi cu ea despre lucruri care le aveti in comun de exemplu scoala, adica materii, teme, etc. Ai putea sa o inviti undeva daca nu esti timid.Impresioneaz-o. Bafta!happy

| cinevaaaaa a răspuns:

Acelasi lucru mi se intampla cu un baiat! Vai ce-mi doresc sa-mi zica in fata ca ma placecrying...Fa si tu la fel, zii in fata happy

| madalinboy a răspuns:

Pai stai cati pun eu
1.o inviti la o cafea
2. vorbesti cu ea despre trecutul vostru ceva de gen
3.sa te bagi mereu in seama cu ea si sa o ajuti
4. spune-i ca simti ceva pentru ea
5. dupa aia sa o inviti la cina la tine acasa
Sper ca te-am ajutat! SUCCES!

| biliuzz a răspuns:

Cum spune maaata-invit-o in oras.nu e nevoie ca din prima sa ii duci flori si sa o saruti.las-o sa astepte, o faci sa te vrea mai mult big grin trebuie doar sa ii spui, pentru ca o fata nu va face niciodata primul pas.succes,si astept vesti sa vad cum o iesit >big grin

| Milkyleaves a răspuns:

Buna.Mi-as dori ca impreuna sa gasim solutii la intrebarile care te framanta.Ce-ai spune daca mi-ai povesti detaliat ceea ce ai pe suflet?E-mailul meu este:fogelline.oasis@yahoo.com.Te astept cu tot dragul :-).Doamne ajuta!

| cuz99 a răspuns:

Vorbeste despre lucruri pe care la aveti in comun... funde te rogbig grin

| rocker98 a răspuns:

Amice iti ic cum am procedat eu daca ti se pare folositor e bine daca nu, nu.Acum 4 saptamani eram in parca si am vauto pe fata de care imi placea (bine inteles ca o cunosteam foarte bine) am mers la ea si am luat-o deoparte si i-am zis ca e frumoasa, superba... dar sa nu crei ca e de ajuns.I-am is ca vreau sa ne cunoastem mult mai bine decat ne cunosteam noi de ceva vreme si apoi am invitato in oras doar noi 2(in oras:la o cofetarie, un suc, o plimbare asa pe seara...)si asa ea ma cunoscut mai bine si eu la fel pe ea iar cu timpul ne-am indragostit nebuneste.E asta e tot frate daca te ajuta cu ceva atunci is fericit big grin. Funda?

| feli7566 a răspuns:

O inviti la un suc,cafea,prajitura, o discoteca club, ceva.simplu intrebind-o ce face simbata seara, si daca ii face placere a iesi cu tine...ma rog unde i-ar place.ce pierzi,zice nu,asta e, zice da norocul tau, curaj si putin tupeu si da-i batai. succes.