| кא๔ a întrebat:

Heyy.salut.am o problema.Imi place de un baiat de la mine din cls. si nu stiu ce sa fac. adica. nu stiu. vorbesc cu el si ne intelegem super bine. treaba e ca el place o alta fata si eu mereu l`am sprijinit i-am dat sfaturi si me intelegem foarte bine ca 2 frati si el mi-a luat chiar si apararea in fata colegilor. de unde sa imi dau seama ca si el ma place? adica toti din clasa au zis ca suntem impreuna pentru ca petrecem timp impreuna dar nu e asa... dar as vrea sa fie. off. ce sa fac?

dau funda la cek mai bun sfatt.:X

Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

Buna!
Poate tocmai asta e problema, esti prietena prea buna si prea apropiata si deja te considera ca o sora. Baietii mai au obicel dealtfel sa umble cu mai multe fete odata.
Cel mai simplu e sa ai o discutie cu el din care sa reiasa ce te intereseaza pe tine, sau daca nu indraznesti, fa-l sa inteleaga asta din purtarea ta. Ajuta mult privirile, atingerile usoare, etc.
Succes!

3 răspunsuri:
| protos87 a răspuns:

Pai gaseste-ti un moment in care sa discuti cu el si sa-i marturisesti ce simti. Fii sincera cu el si vezi daca si el isi doreste acelasi lucru.

| кא๔ explică:

Nini sunt cls a 7 a am 13 ani

| nini_7514 a răspuns:

Paii ce clasa esti?
si eu plac un baiat dar nu stiu daca ma place
dar eu stiu ca ma place dar ma simt geloasa atunci cand o fata din clasa de la sta langa el
dar sfatul meu este:
nu te mai purta cu el ca si cand ar fi fratele tau ca no sa poti sa fii ubitha lui daca te porti ca o sora o sa creada ca sunteti doar prieteni...
sau... poti sa-l intrebi de cine ii place si poate isi va da seama dc il intrebi...
bafta... sper ca te-am ajutat... funda?