| loveyuliaingerash a întrebat:

Buna am si o intreabare dau funda la cea mai buna! Sta langa mine un baiat de care imi cam place cum sa-l fac ca sa ma placa si el, nici nu vrea sa ma bage in seama, cand ne intalnim nw zicem "salut" si atat cu safac sa ma priveasca cu alti ochi, adica sa placa?

Răspuns Câştigător
| BogdanaV a răspuns:

Nu există poţiuni magice, dar sunt vreo 2 lucruri pe care le poţi face: 1. ieşi în evidenţă într-o zi printr-un lucru mic (îţi schimbi felul în care îţi aranjezi părul, foloseşti puţin blush sidefat pentru pomeţi să ai faţa mai luminoasă) şi 2. arată-i că ai treburi mai importante decât să fii interesată de el... de exemplu: dacă vă opriţi la un moment dat faţă în faţă pe stradă, spune-i că te grăbeşti şi nu poţi vorbi atunci, poate altă dată... băieţii nu cred că fetele pot ignora pe cineva şi când li se întâmplă asta pierd mult timp gândindu-se la ce s-a întâmplat şi dacă au greşit ei cu ceva. Vrei să se gândească la tine, nu? tongue

3 răspunsuri:
| Anonim69 a răspuns:

Bai. off. e greu si nasol, stiu de pe propria experienta, multe lucruri sa stii ca nu sunt de facut pentru ca nu poti sa i te bagi pe gat baiatului cu forta, la mine stii care e problema si ma enerveaza, ma place un rocker si il plac si eu dar nu poate sa fie cu mine, daca ai idee ce sa fac si eu, ca mor de draci da rau de tot maacrying(

| alexeanca a răspuns:

E greu daca nu, imposibil, sa faci pe cineva sa te placa. Daca acea persoana nu simte nimic pentru tine, de ce sa iti schimbi tu comportamentul doar pentru a-i fi pe plac?
Eu am o intrebare pentru tine:tu te placi? Daca da, nu ai nimic de schimbat la tine. Iar pe el lasa-l sa te observe singur, nu recurge la metode penibile de a i te baga fortat pe gat, pentru ca nu da bine!

Răspuns utilizator avertizat