| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu ceva timp am inceput sa tin la un baiat care se parea ca si lui ii place de mine (si chiar mi-a spus asta) insa... Desi nu ne cunosteam de foarte mult timp l-am chemat la mine acasa, dar doar pentru ca sa vb, sa ne cunoastem mai bine, iar el a vrut altceva.(fara suparare baietii: da daca stati si vb cu o fata(chiar si in pat) trebuie sa incercati altceva? ne-am sarutat da, dar am zis ca este suficient avand in vedere ca nu ne cunosteam e multa vreme) Dupa seara aceea nu prea am mai vorbit, iar acum nu mai vorbim deloc pentru ca ne-am certat, ne-am jignit(mai mult el pe mine, ca eu chiar tin la el), a inventat tot felul de chestii despre mine, m-a facut in toate felurile + ca am mai auzit de la mai multi ca vb numa urat de mine si le mai zice ca nu mai pot dupa el, in fine...Cum pot sa ii demonstrez ca nu imi mai pasa de el?(desi nu i-am zis ca imi place de el, si-a dat seama dupa felul in care ma purtam cu el). Stiu ca nu v-om fi niciodata impreuna dar cum sa il fac sa fie gelos si sa ii placa de mine, sa ma priveasca cu alti ochi? As vrea sa vada ce a pierdut: pentru ca nu m-a cunoscut cu adevarat si pentru ca il interesa doar o noapte cu mine. As vrea macar prieteni sa ramanem, desi prietenele mele (pana si unii din prietenii lui) imi spun ca nu este o influenta deloc buna pentru mine, dar eu tot vreau sa fiu langa el, sa il ajut daca are nevoie, etc.

P.S.: Tind sa mentionez ca este un pic mai vagabond, un pic opusul meu (eu sunt mai sufletista si sunt fata unui singur baiat) + are vicii mai grave la care stiu ca nu renunta, dar eu il plac asa cum este.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma intreb ce-ti place la el. De la un individ cu caracterul lui (cum il descrii tu) te poti astepta la ce este mai rau. Iar tu vrei sa ramineti prieteni? El nu va sti sa aprecieze gestul. Renunta de tot la el. Poate asa nu va mai vorbi urit. Dar la mai mult, nu te astepta.

| Metalbrain a răspuns:

Ignorand-ul ii arati ca esti mai buna decat el. So keep your head up si situatia se va rezolva de la sine, iar data viitoare ai grija ce tip mai alegiwinking

| cumvacumvacumvacumva a răspuns:

Ignora-l, nu vorbi cu el, dar daca te intreaba de ce u vorbesti si nu ii atragi nici o atentie, spune-i ca tu esti fata si ai mindrie si nu vei mai prieteni cu cel care tia scos vorbe si a vrut sa te traga in pat la prima posibilitate.
sper sa te ajute