| andra1996 a întrebat:

Am un bichon maltez(femela) de 6 saptamani.de abia am primit-o si as dori cateva sfaturi despre alimentatia si ingrijirea acesteia va rog.

4 răspunsuri:
| sissik a răspuns:

Salut sfaturi si descriere gasesti aici: http://bichon.webgarden.ro/

| TraficantaDeNutella a răspuns:

Hey happy eu nu am avut niciodata bichon, dar am invatat cateva despre ingrijire si alimentatie de la o prietena care are bichon de 2 aniwinking Despre ingrijire : Baie la 3 saptamani cu un sampon special pentru bichoni, periaj de 2 ori pe zi si cand o sa aiba parul lung, seara trebuie sa il prinzi in codite. Si alimentatia : Boabe speciale pentru bichon maltez cu putina mancare decare mancati si voi, ca sa nu cerseasca sau sa planga. Si tot timpul sa ii dai de mancare cand mananci si tu. Eu am yorkshire terrier si un caniche, dar ii cam la fel happy Hope I help you happy Bye bye P.S. cand ii faci baie, ai grija la ochisori, botic si urechi. Si sa ai noroc happy Poti sa imi spui ce nume are? happy Al meu Jasper si pe fata Alice

| Tanislav_Miruna_1990 a răspuns:

Buna,eu am un bichon maltez! Uite si a mea este femela, dar este putin mai batrana.Ei au o problema cu igiena asa ca trebuie sa o speli in fiecare saptamana., darnu exista regula cand sa o speli neaparat dar sa fiela cel putin 5 zile de la baie precedenta.Periajul depinde daca are parul lung sau scurt.a me are parul scurt..asa ca eu nu o perii..doar o tund. Poti sa-i faci cate o vizita lunara la veterinar si nu uita sa o duci la veterinar la o luna sau doua pentru. taierea unghiilor.Ca si mancare ti-as recomanda mancare speciala dar si mancare de a voastra deoarece bichonii sunt foarte pofticiosi! Nu uita sa o duci afara de cel putin 3 ori pe zi ca sa se invete! Sper ca te-am ajutat..bye

| Lexi101 a răspuns:

Si eu am un Bichon Maltez dar are aproape 2 ani.Cel mai bine ar fi sa te duci la veterinar si sa intrebi ce mâncare ar trebui sa ii dai.Eu ii dau royal canin si nu are probleme.Ingrijirea sa este simpla, fiind mic, trebuie sa aibă un pampers in casa sau il poți scoate afara