| silvia_6803 a întrebat:

Buna as avea nevoie de sfatul vostru. Sunt cu un baiat de 6 luni si sincer relatia noastra se degradeaza pe zi ce trece, eu sunt o tipa vulcanica si ma aprind de la orice, el e mai calm asa dar ii place sa insiste pe acel lucru pe care ne certam. I-am zis de nenumarate ori ca nu ne intelegem ca eu nu il mai vreau langa mine si el zice ca ma iubeste ca ar face orice pentru mine, dar eu sincer am ajuns asa intr-o stare in care nu il mai suport.Nu inteleg de ce nu accepta sa numai fiu cu el nu stiu ce sa fac? mentionez ca nu m-am culcat cu el niciodata.

Răspuns Câştigător
| AlexC a răspuns:

Ce sa zic, intr-o relatie sa ajunge la un compromis. Incearca sa te schimbi tu in primul rand, nu mai fi un temperament coleric, dar nici sa te tranformi intr-o melancolica. Vezi cum decurge relatia...

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Poi in primul rand din ce inteleg de la tine el chiar tine la tine, Daca in 6 luni nu v-ati culcat insemna ca e unu dintre tipi care nu vad intr-o relatie numai placeri! Eu cred ca e bine sa mai lasi si de la tine, daca nu dai cartile pe fatahappyMai bine mai devreme decat mai traziu...

| crissyyo a răspuns:

Eu zic doar sa clarifici totul sa-i zici in fata toate gandurile si apoi totul vine de la sine...>big grin

| Miss_7578 a răspuns:

Daca tu esti sigura de decizia ta si nu mai doresti sa fii cu el, ar trebui sa ii zici clar in fata. daca incepe cu replici de genul "te iubesc esti viata mea fac orice pentru tine" etc, cum ai mentionat pai atunci ii poti spune ca nu te intereseaza.ca el nu mai reprezinta nimic in viata ta. ceva care totusi sa il doara si in tot ce faci sau zici, fii indiferenta.ca el daca simte indiferenta din partea ta, si'ar da seama ca tu chiar nu mai vrei nimic.
Daca si tu esti confuza, aici nu stiu ce sa iti spun.ca totusi dupa 6 ani de relatie nu este asa usor. daca nu esti convinsa 100% si mai vrei ceva cu el spune-i direct sa se schimbe ca daca nu se termina tot si fii foarte serioasa cu el.promite'i ca si tu vei fi mai calma daca si el va renunta sa iti tina morala intruna chiar si pentru mici lucruri.
Succes :*:* big grin