| anonim_4396 a întrebat:

As dori cateva sfaturi, dar fara jigniri, va rog. Cam de 2 ani, un barbat insistă sa fiu cu el. Problema este ca el are sotie si 2 copii. Eu am 24 de ani, iar el 40. Nu vreau sa ma implic in asemenea relatii, pentru ca stiu ca voi suferi. Am incercat sa-i spun ca nu putem fi impreuna, dar continua sa ma caute. Stiu ca sunt doar o joaca pentru el, dar totusi de ce de 2 ani insistă atat de mult desi vede ca il evit? Eu nu vreau sa-i stric casa. I-am spus sa isi vada de treaba lui, dar a spus ca ma place, vrea sa fim impreuna si sa pastram acest secret.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Esti material bun pentru calul batran, cu o reclamatie la politie se va cuminti.

| Adry05 a răspuns:

Da block de ce nu-i dai?

| ania a răspuns:

Și dacă și-ar părăsi nevasta șicopiii, deja are un tipar, ise pare că merită și nevastă și amantă. maiMai bine roagă-te lui Dumneze să /ți dea in soț, care să fie numai al tău.

| Freya1 a răspuns:

Dacă ti-a si spus că vrea sa aiba o relație cu tine si sa țineți secret e clara treaba.
Cu un astfel de bărbat nu are rost sa te complici.In primul rand e mult mai mare decat tine si ar trebui să ai o oarecare jana si sa vorbesti cu el despre chestiile astea, in al doilea rand sa te gândesti ca e atat de necioplit incat nu doar ca nu isi respecta soția, ci nu isi respecta nici copii asa ca nu poti sa ai pretentia de la el sa aiba macar bun simt fata de tine.
E un om ce vrea sa scape de monotonie, sa aiba o aventură sexuală și să scape de acasa. Vrea sa aiba un pic de suspans in viata lui batandusi joc de două femei și doi copii.
De ce face asta de 2 ani? Pentru ca are răbdare, ori este un disperat la care clar nu se mai uita nici dracu si te-a prins pe tine mai moale, ori face asta frecvent in viata de zi cu zi si vrea sa te puna pe lista cu prima ocazie.
Mai bine ignora-l si nu mai vorbi cu el.

| AliGab a răspuns:

Daca vrei sa fii roata de rezerva continua sa ii dai aoa la moara. Blocheaza-l peste tot si schimba-ti nr de telef daca esti asa decisa sa nu fii cu el-

| FreddieM a răspuns:

Cred ca si tu il placi, insistenta lui nu iti este indiferenta. Daca nu ar mai insista, te-ai simti naspa, ca si cum ti-ai pierde valoarea in fata lui, nu ai mai fi premiul mult ravnit si ideea te face nefericita. E un joc psihologic al carui premiu este o falsa stare de autostima. Bine inteles ca poti sa-i pui capat, dar esti dispusa sa renunti la emotiile pe care ti le creaza aceasta poveste?
Pace si vremuri mai bune

| Marius22222222222 a răspuns:

Felicitari! Se vede ca esti o fata educata si cu bun simt. Ai ales sa nu strici casa omului. Unele abia asteapta rolu de amanta. In schimb ai onoare. Inca odata felicitari

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Te sfătuiesc să îi dai block atât pe rețelele de socializare, cât și pe numărul de telefon. Vezi-ți de treaba ta! Omul are o casă și o familie, pe deasupra diferența de vârstă este destul de mare.
Sper că te-am ajutat!

| oz_1736 a răspuns:

Taie-i creanga din radacina. Spune-i ca ii cunosti sotia si vorbesti cu ea daca mai insista. El incearca, ce vei face e decizia ta. Toti barbatii incearca

| Stropdeploaie a răspuns:

Culca te cu el... daca n o sa i placa ..nu o sa te mai caute si asa scapi de el!

| anamaria82726 a răspuns:

Sunt asa complicate situatiile de genul...nu il cunosc persoanal ca sa iti pot spune concret ce sa faci. Nu stiu ce fel de persoana este. In primul rand, tu nu vrei cu adevarat sa fii cu el. De fapt, pare ca nu vrei cam deloc. Fiindca esti constienta ca are familie si e foarte frumos din partea ta ca nu vrei sa le faci rau. Mai ales ca esti constienta ca el practic si-ar insela sotia cu tine. Nu cred ca el insista fiindca este foarte disperat dupa tine. Dar vede ca mai ai putin si accepti si considera ca merita sa tot insiste. Si face asta fiindca nu gaseste asa la fiecare pas fete care sa fie cu el(din moment ce are o relatie). Cel mai probabil in casnicia lor a intervenit monotonia(cum se si intampla de multe ori dupa mai multi ani), intervin certurile etc. Si vrea ceva mai mult. Fie o relatie, fie o aventura. Nu stiu asta. Dar daca considera ca a luat sfarsit casnicia lui ar trebui sa fie si mai ascumat si sa discute cu sotia lui. Nu iti recomand sa fii cu el, logic. Nu veti putea avea o relatie adevarata din moment ce e casatorit. Nu ar avea tot timpul pentru tine si nu cred ca este ceva foarte onorabil sa fii amanta. Si asa cum a inselat-o pe ea, te poate insela oricand si pe tine. Si e mult mai mare decat tine... daca nu avea copii si nevasta mai intelegeam. Dar nu cred ca vrei sa le strici chiar tu casnicia in caz ca ea ar afla. Doar pune-te in locul ei. Ca la un momentdat vei fi si tu casatorita si nu ai vrea sa iti faca asta sotul tau. Daca are de gand sa o insele o sa o faca. Dar nu trebuie cu tine. Nu trebuie sa te implici tu in asta. Eu zic sa iti vezi de viata ta ca o ai pe toate inainte. Succes in toatea

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Buna! Acel barbat are o viata monotona acasa cu sotia,a intervenit rutina si isi cauta pe cineva mai tanara decat el pentru o aventura, acest barbat nu este deloc serios, si ceea ce ii face sotiei este groaznic, eu nu inteleg de ce fac chestiile astea pe la spate si nu pot sa zica in fata ca nu mai merge casnicia si gata sa puna STOP, si viceversa este la fel.Asa cum incearca cu tine sigur incearca si cu altele sa vada care ii pica in plasa, nu te lasa pacalita, evita-l, pana la urma daca tot insista ameninta-l ca ii vei spune sotiei lui pentru ca de indata ce el tot insista desi l-ai refuzat de atatea ori el inca are speranta ca ii vei da un raspuns pozitiv, nu face compromisuri si nu iti asuma rolul de amanta cand tu poti foarte bine sa iti gasesti pe cineva care sa iti impartaseasca sentimentele si sa fii fericita in calitate de iubita.Multa sanatate!

| Swetlly122 a răspuns:

Prea fraiera ai fi daca ai ceda. Schimba ți Nr de tel, block pe Facebook pe insta. Decât să cedezi că insista e mult mai rău dacă ai ceda crede mă nu ceda că singura ți o făci cu mănutza tha

| lorix a răspuns:

Te tot cauta pentru ca tu ii dai voie. Altfel nu era greu block peste tot pe retelele de socializare si pe nr de telefon (sunt aplicatii pentru asta).
Dar o parte din tine vrea si ea, asta este problema.
Si nu te amagi ca te-ar iubi sau altceva, cum ai zis si tu pentru el esti doar una careia vrea sa i-o puna si atat. Alege.