| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Eu am 24 de ani, el are 39 de ani. Problema este ca acest barbat are sotie si copii. De ceva timp, tot insistă sa fim amanti, oricat il evit nu renuntă deloc. Se poarta frumos cu mine, imi vorbeste frumos, doar ca eu nu vreau sa fiu cu el, nu vreau sa isi destrame familia din cauza mea. I-am tot zis mereu ca nu vreau sa fim impreuna, dar este foarte insistent. Este un barbat frumos, are un suflet bun, dar chiar si asa nu pot fi cu el. Recunosc, imi e putin frica sa nu ma indragostesc de el, tocmai de aceea trebuie sa il fac sa renunte.

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Un bărbat ce vrea sa isi înșele soția nu o sa fie niciodata un om ok. Daca ii plăcea de tine si nu isi mai iubea soția se despărțea de ea si isi refacea viața, nu aștepta sa vada ce domnișoară prinde si cum ii merge si dupa aia mai vede el ce face. Poate vrea doar sa se culce cu tine, sau poate asa face cu toate fetele pe care le întâlnește.

| Celcestietot a răspuns:

Ce suflet bun poate sa aibă dacă vrea să fiți amanți rolling on the floor! Nu mai ajungi tu in Rai dacă îl cunoști mai bine, așa că fii atentăwinking!

| alina2k18 a răspuns:

Ce familie sa destrami?
Ala vrea si el sa fufu ceva pixda tanara laughing nu isi lasa niciunu nevasta si copiiiwinking chit ca poate si sa o vorbeasca de rau pe nevasta in fata ta si sa zica vai nu se mai inteleg bla bla laughing vrajeala mai profi sau mai proasta, depinde de cat de fraiera e victima laughing
Spune-i direct ca te pretuiesti prea mult ca sa accepti rolul de amanta si fii clara si concisawinking

| Nemessys a răspuns:

Buna!
In primul rand te rog eu frumos renunta la obiceiul de a-l face,, barbat" pe specimenul ala. Daca ala e barbat, atunci restul persoanelor de sex masculin care au o familie pentru care se sacrifica zi de zi si o iubeste cu adevarat, ce sunt? Cred ca sunt cum ar zice Dana Budeanu,, fatalai". Acum, mai in gluma, mai in serios, un barbat adevarat e ala care isi respecta iubita / sotia si copiii, care munceste zi de zi pentru a le oferi tot ce este mai bun, care ii iubeste si tine la el si pentru care nu ar renunta pentru nimic in lume. Faptul ca are 39 de ani si... un organ, crede-ma ca lucrul asta nu-l fac deloc barbat, ci comportamentul si gandirea lui. Asa ca te rog. nu-i mai considera barbati pe specimenele de genu.
In al doilea rand. Gandeste-te la mai multe lucruri cum ar fi.
-Casnicia nu i-o distrugi tu ci el. Pentru ca el tot insista deci vrea sa si-o distruga. In cazul in care insistai tu sa fii cu el desi stiai ca are sotie si copii, se putea spune ca vrei sa-i distrugi casnicia.
-Gandeste-te ca, daca il ignori si intr-un final scapi de el, casnicia lui nu-i salvata ci o sa mai incerce cu alte tipe.
-Daca de exemplu ai incepe o relatie cu el care ar ajunge sa fie de cativa ani, gandeste-te ca ai putea ajunge ca si actuala lui sotie. Adica sa fii inselata. happy
-Nu inteleg cum poti sa ai macar gandu ca o sa te indragostesti de un asemenea specimen care NU-TI INSPIRA DELOC INCREDERE. Cum poti sa ai incredere in el din moment ce-si inseala sotia si copii pentru care are o datorie morala fata de ei?
-,, Este un barbat frumos, are un suflet bun" Serios? Ce suflet bun visezi sa aiba asta? El se da la altele mai tinere fara sa se gandeasca la sotia lui care i-a jurat ca o sa-i fie alaturi la bine si la greu pana la finalul vietii sau la copii ca trebuie sa treasca cu ambii parinti intr-un mediu linistit si ca au nevoie de suport moral si financiar din partea la amandoi. Asta inseamna la tine suflet bun?
-Eu in locul tau as incerca sa dau de sotia lui si sa-i spun direct ce sot fidel are. Da, stiu ca nu o sa faci asta, dar gandeste-te putin ca poti salva niste suflete nevinovate. Ca afla acum, ca o sa descopere mai tarziu, tot se va intampla pana la urma. Deoarece iti zic eu ca asta nu se potoleste si daca-l refuzi tu, fii sigura ca o sa mai incerce si cu altele.

| Byaion a răspuns (pentru Nemessys):

Multumesc pentru sfaturi. O sa incerc sa il evit tot mai mult. Cand o sa il intalnesc pe strada o sa trec pe langa el ca pe langa un strain, poate se plictiseste si renunta pana la urma.

| gemeni6226 a răspuns:

Exact bine ai gindit.Viitorul se anunta numai cu suferinte. Exista destui barbati liberi care nu au pereche.Si eu stiu destui in jurul varstei tale care isi cauta cu ardoare perechea. Daca vrei sa fii linistita si o data cu adevarat fericita nu te lasa influentata de vorbele si purtarea lui.Si daca nu faci pasul decisiv atunci da te vei indragosti si da vei suferi.