| Adi1997 a întrebat:

Buna, as dori sa stiu daca pot face avort medicamentos luna aceasta nu mi-a venit menstruatia si am facut un test de sarcina ieșind pozitiv... cat ar costa aceea pastila?

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Nu este doar o pastila, sunt mai multe, pe care trebuie sa le iei la ore fixe.
Mama mea a făcut avort medicamentos. Durerile sunt crunte, sângerarea abundenta, bufeuri, stări de rău și tot așa. Daca nu ești puternica, nu poți duce chinul ala. Gândește te bine. Un copil poate părea o povara, dar ce urmează după un avort e mult mai rău decât ai crede. Plus că e posibil sa ramai infertila sa nu mai zic de efectele pe plan psihologic. Decizia îți apartine, oricum, tie.

| Adi1997 explică (pentru GoldenZenith):

A avut nevoie de prescripție medicala pentru a cumpara pastilele?

| GoldenZenith a răspuns (pentru Adi1997):

S a dus la ginecolog. happy I le-a dat el.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Avortul medicamentos se face sub supraveghere medicala intr-o clinica medicala, nu acasa, mai ales ca esti copil.
Uite aici la ce riscuri te supui:

http://drcarauleanu.ro/......medicatie/

| MrFunky2 a răspuns:

Tinand cont ca te cheama Adi1997...

| ZiZi_ZDiana_1912 a răspuns:

Nu fa! Te rog frumos, cruta un suflet de om. Din momentul conceperii, este un suflet care te iubeste. Ai mila de el, fiindca sigur nu vrea sa moara. Lasa-l sa traiasca, viata este foarte frumoasa. Este grea uneori, dar frumoasa. Si sa ii iei dreptul unui suflet la a se bucura nu este bine. Daca vei face avort, vei avea zile linistite si nopti nelinistite; Iar daca nu vei face, vei avea zile nelinistite, dar nopti linistite. Vei fi impacata si fericita.

| WorldTraveler2553 a răspuns (pentru ZiZi_ZDiana_1912):

Tot respectul meu pentru acest răspuns! sad

| Adi1997 explică (pentru ZiZi_ZDiana_1912):

Sunt conștientă de asta dar nu pot sa il păstrez

| Nilsson a răspuns (pentru Adi1997):

Poate ar trebui sa apelezi la un psiholog sa te consilieze inainte de a lua acesta decizie, ai avea sansa sa iti schimbi decizia si sa gasesti o solutie la problemele pe care le intampini.

Eu nu pot sa imi imaginez cum e sa traiesti cu un astfel de lucru pe constiinta, plus ca iti pui si sanatatea in pericol.

| Adi1997 explică (pentru Nilsson):

Stiu ca nu este usor dar eu nu pot pastra acest copil

| Nilsson a răspuns (pentru Adi1997):

Cati ani ai? Tatal ce zice, mai sunteti impreuna?

| Adi1997 explică (pentru Nilsson):

Am 16 ani. tatal copilului cand a aflat a vrut sa ma paraseasca dar si.a dat seama.ca nu poate sa ma lase singura acum. de asta nu pot pastra copilul din cauza vârstei