| Andreeahelpme a întrebat:

Bună, as vrea sa ii pun fetei mele numele Aisha, ce spuneți cum vi se pare? Ați mai auzit la alte fete? E un nume ridicol, ar putea fi luat peste picior?

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Merge - nu se compara cu costel sau ghiţă

| Adry05 a răspuns:

La noi în România numele ăsta e pus des la câini, so. laughing

| Andreeahelpme explică (pentru Adry05):

Da normal și eu mi am botezat porcul Ghiță și sunt atâția oameni cu numele asta, so...si câini Luiza sau etc

| Adry05 a răspuns (pentru Andreeahelpme):

Da dar parcă ăsta chiar e foarte auzit la câini, eu de câini Luiza n-am auzit de exemplu laughing

| Andreeahelpme explică (pentru Adry05):

Daa ce sa povestim... Normal ca dacă ești incult nu ai auzit. Nici de Aisha care este un nume des întâlnit la arabi și nu cred ca aceia sunt caini

| Adry05 a răspuns (pentru Andreeahelpme):

Wtf pe ce naiba te-ai atacat așa

| ania a răspuns:

Aisha e una din cele 12 soții ale lui Mahomed cu care el s=a căsătorit când ea avea 6 ani iar el în jur de 50 și căsătoria s=a consumat când ea avea 9 ani.Cine cunoaște povestea ar putea face mișto de nume.

| Violleta2022 a răspuns:

Cui ii pasa, de parerea altora?
Este copilul tau si-i poti pune orice nume doresti tu si sotul tau.

| Sofer a răspuns:

Un nume frumos și rar.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mie mi se pare ridicol dacă numele de familie e Brânză sau ceva foarte românesc/țărănesc.

| Andreeahelpme explică (pentru supadeceapa):

Mocanu e numele

| supadeceapa a răspuns (pentru Andreeahelpme):

Anisia nu vă place? Anisia Mocanu ar suna mai bine.

| Eireann a răspuns:

E un nume frumos. Singura "problema" pe care se poate sa o intalneasca e ca lumea o sa considere ca e de religie Islamica sau de origine araba. Acum nu stiu daca asta o sa o deranjeze sau nu.

| Andreeahelpme explică (pentru Eireann):

Mulțumesc, nu nu ar fi o problema oricum toată lumea ii spune soțului ca este turc!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sună drăguț, nu văd de ce ar fi ridicol.

| adeluna a răspuns:

Depinde si de numele de familie, in sine e un prenume frumos

| DanaDaniellllla a răspuns:

Este un nume normal, foarte des întâlnit în comunitate arabă

| IoanaMaria12345678910 a răspuns:

Și pe mine ma cheamă așa și niciodată nu am fost luată peste picior (eu una nu prea ma omor după numele asta ) însă toată lumea mi-a spus ca am un nume frumos

| Hirol a răspuns:

Faceti si un baietel Lăbuș