| andalusiademanaco a întrebat:

As vrea sa ma ajutati va rog am un pechinez de 4 lunni si de ieri vomita nu mananca nu bea apa intr-o zi a slabit foarte mult are diaree nu stiu ce sa ii mai fac ..veterinaru are "concediu" si sunt foarte speriata mi l-am dorit foarte mult iar acuma n u vreau sa pateasca ceva il am de o lun dar m-am atasat foarte mult de el face parte din familia noastra acuma. va rog daca puteti ajutati-ma cu un sfat. Multumesc :-(

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| andalusiademanaco explică:

Mulțumesc mult pentru raspunsuri Udi (cainele meu) a inceput sa bea apa sa fie mai activ cat de cat acuma a mancat niste biscuiti sfărâmați chit ca a mancat putin eu sunt foarte bucuroasa sper sa isi revina azi nici nu a mai vomitat i-am dat alcool cum ai spus mai sus si probabil va avut ceva efect. Udi inseamna mult am sunat si la veterinar dar a spus ca " daca vreti sa imi pierd eu timp din concediu va trebui sa platiti 50 de lei ca sa vin la cabinet"". Dac am fi avut bani am fi platit dar nu am avut de asta am apelat la TPU. multumesc!

| AnaCrave a răspuns:

MERGI REPEDE LA SPITAL! CAINELE MEU AVEA ASA SI ERA OTRAVIT, IN 3 ZILE A MURIT...TE ROG FA ASTA....SAU DA.I WHISKEY SAU VODKA SAU CEVA ALCOOLIC PUTERNIC IMEDIAT, ORICE AR AVEA VA FI DRENAT DIN CORP CREDE.MA.

| AnaCrave a răspuns:

Multi caini sunt otraviti iarna cu antigel! din pacate el ramane pe asfalt sau in zapada si e nevoie doar de o picatura ca un caine sa moara.prima zi vomita, nu mananca, apoi isi revine putin si ai impresia ca ii trece, insa otrava se raspandeste in corp si face insuficienta renala, care e de nereparat chiar si la oameni.