| anonim_4396 a întrebat:

Am un pechinez in varsta de 5-6 luni.Este fata.Am cumparat-o ieri de la un prieten si acum nu mai vrea sa manance nimic i-am luat peedigi si nu mananca, sunca nu mananca ce sa fac? AJUTATI-MA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

La inceput asa se intampla, sunt scosi din mediul lor si e normal sa se manifeste asa. E important insa sa nu dureze aceasta stare pentru ca se poate deshidrata.Incearca sa o faci sa bea macar apa sau lapte dar daca problema continua mergi cu ea la medic.

| myhay144 a răspuns:

Eu cred ca daca l-ai luat la 5 6 luni ii e putin mai greu sa se acomodeze, normal pui de catei se ia intre 6-8 saptamnai pana la 12 saptamani atunci e perioada cea mai buna, incearca sa vorbesti cu el sa il mangaiati etc sa ii aratati ca nu e nimic rau si ca ii sunteti prieteni

| Andutsaa a răspuns:

Pana se obisnuieste asa o sa faca happy...las-o sa se acomodeze, nu incerca sa o indopi cu mancare, lasa-i putina mancare si apa (lapte) langa ea si o sa manance singurahappy

Te-am pupat, pa-pa:*!

| wingis a răspuns:

Du-te la veterinar. El va stii 100% ce sa-i faca! Dai funda?