| iasminagabriela a întrebat:

Am un cățeluș de aproape 2 luni (Bichon mini toy).
De 2 zile nu mai mănâncă deloc, bea doar apa.
De ieri a început sa doarmă foarte mult, se trezește doar sa bea apa, să-și facă nevoile (țin sa menționez ca face diaree) și sa vomite (și vomita doar apa pentru ca nu vrea deloc sa mănânce).
Îl am de 6 zile și era foarte jucăuș și prietenos.
Nu știu ce sa fac.
Am fost la veterinar și mi-a zis ca a mâncat ceva sărat dar nu are cum pentru ca mănâncă doar manacare de juniori.
Va rog sa ma ajutați

5 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Du-l la un spital bun pentru animale, apropo, este vaccinat?

| iasminagabriela explică (pentru Alexuţ02):

Da
Urmează sa îi fac al doile vaccin

| iasminagabriela explică (pentru Alexuţ02):

Da
Mai puțin și face al doilea vaccin

| Alexuţ02 a răspuns (pentru iasminagabriela):

Cred ca este vorba de parvo, mare grija, pregateste-te cu banii daca vrei sa-l salvezi, eu am platit in jur de 1200 lei sa-mi salvez catelusa, asta-n cel mai rau caz.

| SoulReaver a răspuns:

Du-l la medic, are parvoviroza(cred ca asa-i zice). Poate muri daca nu il duci la timp la medic.