| nicol20 a întrebat:

Buna as vrea sa pun si eu o intrebare poate o sa vi se para stupida eu sunt cam superstitioasa doar in privinta daca ma uit la ceas la 59 ma doreste daca ma uit la fix ma iubeste iar daca ma uit la si un minut ma insala. ce credeti asa este? va multumesc

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, nu cred in asa ceva! Ce legatura are iubirea cu ceasul, e absurd...hee hee. Recunosc ca si eu ma mai uit la ore fixe si ma gandesc oooo ce ma iubeste prietenul dar ma amuza chestiile astea, sunt doar superstitii si nu exista nici o dovada ca ar fi adevarat.Ehh...abureli.

15 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Dispui de prea mult timp liber. Ia-ti un serviciu.

| EUSIATIT a răspuns:

Crezi in prostii.hai lasa ma cu astea cu ma iubeste la... sau nu. daca este sa te iubeasca ok. astea sunt superstitiii. nu si au locul in gindirea unei persoane cu picioarele pe pamnint

| tarziu a răspuns:

@marionel si tu ai ceas cu cuc?

| tarziu a răspuns:

Dada.hai sa punem ceasul sa sune la si 59 in fiecare ora, sa ne doreasca... si ne uitam pana se face fix, sa ne iubeasca. Grija mare sa nu se faca si un minut!

| nestlebaby a răspuns:

Ha ha ha! asta-i o vrajeala mai mare ca blocul unde locuiesc!

| Altu a răspuns:

E adevarat, dar ai grija sa'l potrivesti in fiecare dimineata.
E pacat daca ai ceasul cu 1-2 minute inainte, te uiti la :01, crezi ca te'nseala cand de fapt te iubeste si va despartiti degeaba.
Daca e cu 1-2 in urma si te uit la :59 sau fix si crezi ca te iubeste cand el de fapt te'nsala si nu te merita?
Daca nu esti sigura ca e ceasul perfect sincronizat mai bine nu risti.
Succes!

| ;x^..::pasTiluTza`))::...:x:x a răspuns:

Aceeasi intrebare o pun si eu...cred ca deja sunt obsedata pe tema astalaughingrolling on the floor)...

| VladyCristian a răspuns:

Si eu credeam mai de mult... cand eram mai micut. Nu este adevarat. Afectivitatea unei persoane nu depinde de cat indica ceasul. Dar, sincer, cand ma uit la si un minut - am parca o senzatie ciudata. laughing In concluzie... nu cred in asa cevawinking

| Mjdolhfi a răspuns:

Eu stiam ca la 59 te insealathinking

| liveincolors a răspuns:

Nu cred. Daca te iubeste, te iubeste si fara sa te uiti u la fix.happy

| imiplacemov a răspuns:

Asa credeam si eu la un moment dat dar mi-am dat seama ca nu este adevarat laughing adica astea sunt doar superstitii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am postat la si un minut? Of!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine te uiti la tine cit esti de draguta mai bine traieste fiecare clipa de parca ar fi singura si ceasul face tic tac fiecare secunda din viata ta trece

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fim seriosi...