| pop_5922 a întrebat:

Asi dori o sugestie sau un ajutor din partea voastra.Sotul meu lucreaza in domeniul constructiiilor de mai multi ani si este destul de priceput dar nu gaseste nimic de lucru, noi nu cerem de pomana ci doar un loc de munca in constructii in tara sau in strainatate. Avem datorii rate la banci si un loc de munca ar fi bine venit.Va multumesc si astept raspunsurile voastre.

Răspuns Câştigător
| šρяίηģ a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru voi si imi pare si mai rau ca nu va pot ajuta decat cu o vorba buna. Daca aud pe cineva cu siguranta am sa il recomand pe sotul tau. Stiu cum e, eu am propria mea afacere, dar nu sta nici ea pe roze.
Intre timp, pana isi gaseste sotul tau eva de lucru, poti sa il ajuti tu daca nu ai serviciu, poti sa vinzi ce ai prin gradina (daca ai), sa vinzi flori, te poti angaja la o firma sa imparti fluturase, poti face felicitari pe care apoi sa le vinzi, poti sa te faci reprezentant oriflame sau avon, sau poti sa te angajezi sa imparti ziare de la hypermarketuri cum ar fi Kaufland sau Real. Sper ca ti-am fost macar putin de folos! Draga mea, am sa te adaug ca si prietena si te rog sa imi trimiti un mesaj sa imi spui daca ati reusit sa va imbunati putin starea financiara. Baftawinking

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Agricultura si tot ce este inrudit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
ai aici posibiliatea de a cauta locuri de munca in judetul vostru
http://www.anofm.ro/40_locuri-de-munca-vacante
am vazut ca se cauta Director de agentie de turism
si in constructii diverse : zugrav, dulgher, etc. TREBUIE sa vezi pe pagina de la judetul Bistrita-Nasaud, sunt mai multe locuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Locuri de munca vacante in Bistrita-Nasaud http://www.ajofmbn.ro/
locuri de munca foarte INTERESANTE la data de 14 iulie aici : http://www.ajofmbn.ro/lmv/lmv_14_07_2010. htm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Model Curriculum Vitae european http://www.ajofmbn.ro/model_curiculum_vitae_european.htm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

19 Locuri de munca vacante -meseria: constructor :
Judet Denumire Calificare Total vacante
BIHOR
Tehnician constructor
BIHOR
Constructor-montator de structuri metalice
BRASOV
Inginer constructor instalatii
BUZAU
Constructor-montator de structuri metalice
CLUJ
Munc.constructor birne, chirpici, piatra
HUNEDOARA
Inginer constructor instalatii
NEAMT
Munc.constructor birne, chirpici, piatra
SIBIU
Inginer constructor instalatii
TOTAL: 19

| john_5929 a răspuns:

Incearca prin firmele de recrutare acreditate. da cautare pe google firme de recrutare... dar fiti atenti caci sunt multi care nu sunt seriosi, dar v-am zis, cautati o firma care apartine unui grup, o companie straina care are filiala in Romania, nu cautati srl-urile din colt.Succes!

| pop_5922 explică:

Da sotul meu poate sa renoveze apartamente sa tencuiasca sa zideasca eu sunt in somaj tehnic deoarece lucrez in turism iar in iunie si august nu avem lume in statiune(este vorba de Sangeorz-Bai si nu sunt bilete pentru pensionari)asa ca este vai si amar oricum va multumescsi astept in continuare sfaturile si ajutorul vostru.