| Maria3458 a întrebat:

Buna, ati iesit vreodata cu un baiat cunoscut pe internet?

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de el, daca e normal sis e vede ca nu e vreun cont fake si imi place, da, de ce nu?

| Maria3458 explică (pentru Adry05):

Si cum.iti dai seama daca nu e fake

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maria3458):

In primul rand vorbesti cu el? Pe Messenger, Whatsapp, Viber, etc? Cu poze sau call video? Ce e asa greu, restul e la libera alegere a fiecaruia pana unde vrea sa mearga cu "probele"... Parca am fi in epoca de piatra. Ne "laudam" ca traim in mediul de socializare online dar la "proba contrarie" ne dam de c*r inapoi. Di in realitate pe strada sau oriunde altundeva consideram ca e "ciudat" sa intram in vorba cu un strain. Bravos natiune.

| Adry05 a răspuns (pentru Maria3458):

Nu e logic? Daca are prieteni care-i comenteaza, aprecieri, poze, activitate pe cont si vorbesti cu el si iti dai si tu seama cand e persoaa normala sau unu care minte ca ai acolo un instinct

| AdelinaC a răspuns:

Da dar intr-un loc public. Vezi ca poate fi si un am cu intentii malitioase daca nu il cunosti prea bine.

| RAY a răspuns:

Ce jesus poate fi asa riscant sa cunosti un om de pe internet? eu mai mereu ma intalnesc nu vad nimic rau in asta, da daca ar fi un prieten /cineva cu care ma inteleg, desigur ca da

| SilentRain a răspuns:

Nu,e mult prea riscant

| Maria3458 explică (pentru SilentRain):

Ai dreptate

| Holiday a răspuns (pentru SilentRain):

De ce naiba sa fie riscant? Doar nu te intalnesti in padure, eventual iesi la o cafea in mall. Ce poti pati?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Riscant e sa de-a de baieti obsedati, sau virgini sau curvari.
Trebuie sa fi un obsedat, lenes incât sa incerci doar pe internet sa cunosti tipe. Plus ca in poze aratã beton cu atâtea efecte, dar când le vezi in realitate te sperii.

Ps: asta daca sunt tinere, cu cele de vârsta a 2-a mai functioneazã

| Holiday a răspuns:

Nu. Doar cu fete/femei.

| 90210 a răspuns:

Sunt intr-o relatie de 1 an si 2 luni cu un baiat pe care l-am cunoscut pe Tinder. Sfatul meu este ca primele intalniri sa fie la o cafea, parc... oricum un loc public

| Ursulet2019 a răspuns:

Buna.da si cred ca trebuie sa te interesezi despre el in viata reala deaorece el poate minti orice si tu nu poti verifica..nici nu l vezi pentru a ti da seama macar din gesturile lui daca spuneadevarul sau nu.asa ca uitat te i lista lui de prieteni si gasesti tu niste mijloace prin care sa afli cine este el cu adevarat.si daca este regula nu e o problema sa iesi cu sl. daca ti se pare ceva dubios nu risca. Sper ca te am ajutat! Funda?happy

| NoneOfUrBusiness a răspuns:

Da! Am iesit. Tot ce am riscat a fost un pahar de suc si niste timp. Facem in curand 2 ani si 5 luni. big grin