| unstricat a întrebat:

Ati cunoscut vreodata un baiat care nu are tata, crescut numai de mama? Cam cum este? Ce fel de personalitate are?

3 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Da. normal cum sa fie. sunt ca toti ceilalti

| Dominicc a răspuns:

Uite, eu nu stiu cum e sa nu ai un tata de mic baietas.
Daca e baiat care prefera sa viseze si visele sa devina realitate munceste, continua studiile si ajunge la tinta.

Daca e genu care o sa fie libertin si ia libertatea in semn de "smecherie" va lua drumu celalalt. Va depinde mereu de banii altora, plus tigari, alcool si droguri.

O mama nu poate impune mereu aceleasi reguli si strictete ca un tata/barbat.

Se aude mai mereu din partea unui baiat catre mama lui cand nu ii convine ceva "hai ma mama, mai lasa-ma"

Daca chiar e cu capul pe umeri raspunsu asta e ca un semn ca "sunt obosit, lasa-ma, vin de la lucru"

Sau. " bai, mai lasa-ma dracu, nu am chef de tine" genu care nu depinde de asa ceva ci doar de cartier/ grupuri.

De obicei daca iti moare un parinte cand ai o varsta maricica (14/15/16) ani pot zice ca te maturizeaza. Daca e sa fie din nastere din diferite motive, depinde de cata grija au cei din jur de educatia ta.

Urmezi calea care ti se pare tie mai libera.
Deseori sa te prostesti pentru ca nu stii consecintele.
Cealalta, mai rar...

Plus ca o sa ramai barbatul casei.

Nu stiu cum e sa nu ai un tata de mic copil, in schimb stiu cum e sa il pierzi cand ai o varsta de 15 ani!

Oamenii sunt diferiti, nu iti poti face o idee numai din ce auzi, trebuie sa stai de vorba cu unu.

| MagicSmile7 a răspuns:

Deobiecei baietii pe care ii stiu fara tata sint ff descurcareti si au scopuri fixe, au valori morale pe care multi nu le poseda (chiar daca au ambii parinti).